Pomoc zmiana dysku - same problemy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

kazuyo198011

Passing Basics
Beginner
2 Październik 2017
29
2
3
44
QNAP
QBack-25
Ethernet
10 Mbps
Witam!
Zresetowałem nas, wcześniej usunąłem z niego dyski. Po ponownej konfiguracji (z większymi dyskami) - próbowałem skopiować dane przez przejściówkę USB. Niestety mimo że rozpoznał dysk (pokazał partycje) to jedyne co mogłem zrobić to odmontować (wyrzuć) lub sformatować dysk. Odmontowałem dysk - podpiąłem pod Linuxa i próbuję kopiować; lecz w każdym katalogu mam pliki @__thumb - których system nie chce skopiować na NAS. Jak to zautomatyzować???
 
Rozwiązanie
U
dane są na największej partycji na dysku.
Jeśli czegoś nie ma na tej partycji , to nigdzie indziej jej nie ma.

Jeśli nie wiesz co to LVM, mdadm - czy jest sens robić z tego doktorat teraz ? coś ci to da poza tym jednym razem ? wątpię
Strzelam ze te dane były na innym dysku ? (po raz drugi to pisze?)
wymien klucze ssh z qnapem
kopiuj dane rsync do qnapa
szybciej sie nie da

opcja dla leni , na linuxie zainstaluj smbserver, zrob udzialy smb do starego dysku, a w q kopiuj dane za pomoca hbs? czy tam remote mount w file station ?
Połączono posty:

pisane z komorki 🤗
 
wymien klucze ssh z qnapem
kopiuj dane rsync do qnapa
szybciej sie nie da

opcja dla leni , na linuxie zainstaluj smbserver, zrob udzialy smb do starego dysku, a w q kopiuj dane za pomoca hbs? czy tam remote mount w file station ?
Połączono posty:

pisane z komorki 🤗
Mam go podpięty przez Mount w Linuksie. Tylko podczas kopiowania sypie błędami. Podpowiedź jak wymienić w.w klucze ssh?
 
olej ten folder - tam są miniaturki
Połączono posty:

linki sprzed 5 lat ? hard pass xDDDD
Temat częściowo rozwiązałem posiłkując się komendami na Linuksie. Dopiero teraz zauważyłem że na 3 TB dysku - były 3 foldery. Dwa z nich wyglądają na nieruszone ale za to trzeci jest pusty. Dysk podpięty przez sata2usb. Poniżej rozkład partycji.
 

Załączniki

  • qnap_forum_zapytac2.png
    qnap_forum_zapytac2.png
    193,7 KB · Wyświetleń: 15
nie wiem, dane są na największej partycji na dysku. jeśli miałeś taki folder , to musi on być w tamtej strukturze

no chyba ze był jeszcze jeden dysk ?
Udało mi się zamontować tylko partycję lv2 i mogę na niej dokonywać zmian/kopiować. Poszło zwykłym mount. Reszty nie moŋe podpiąc zamontować. Nigdy nie miałem do czynienia z taką strukturą partycji (raid).
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zmiana dysku
  2. mdadm
  3. błędy kopiowania
  4. raid 5 to 1
  5. Partycje