Recent Content by kg7762

  1. kg7762

    Pomoc Maksymalna obsługiwana pojemność HDD

    Witam, Używam QNAP HS-251+ Mam w nim dwa HDD WD red - każdy po 4TB i chciałbym je wymienić na większe. W specyfikacji jest napisane : Maksymalna obsługiwana pojemność - 12 TB. Nie rozumiem tylko czy to ograniczenie dotyczy jednego dysku czy łącznie obu dysków - dodam, że chciałem kupić dwa...
  2. kg7762

    Pomoc Mapowanie zasobów dostępnych przez VPN - czy możliwe?

    Witam, Mam pytanie, czy przy uzyskaniu dostępu do QNAPa przez vpn, można na komputerze, który uzyskał ten dostęp (Windows) zmapować niektóre foldery z QNAP?, czy też mapowanie nie jest możliwe dla zasobów dostępnych przez vpn? Proszę o pomoc Pozdrawiam
  3. kg7762

    Pomoc Ukrywanie w Windows folderów nieudostępnianych

    Dalej nie bardzo wiem co zrobić. Spróbuję zapytać inaczej. Czy na QNAPie ustawiając prawa dostępu dla użytkowników do udziałów (folder, podfolder, plik), można ustawić wszystko tak, żeby użytkownik, który nie ma prawa dostępu do danego udziału po prostu go nie widział, bo teraz jak nie ma prawa...
  4. kg7762

    Pomoc Ukrywanie w Windows folderów nieudostępnianych

    wejść już nie może, bo przy takiej próbie wyskakuje komunikat, że nie ma uprawnień - i to jest ok, ale chodzi mi o to, żeby go nie widział, czyli podsumowując użytkownik ma widzieć tylko te podfoldery do których ma uprawnienia (tylko odczyt lub zapis / odczyt) innych ma nie widzieć.
  5. kg7762

    Pomoc Ukrywanie w Windows folderów nieudostępnianych

    Witam, Na początek chciałem przeprosić za poprzedni post, ale po wpisaniu tytułu niechcący wcisnąłem Enter - i poszło tylko z tytułem (jeśli by się dało, to proszę Administratora o wykasowanie poprzedniego postu). A teraz do rzeczy. Mam folder współdzielony o nazwie P1, a w nim trzy podfoldery...
  6. kg7762

    Pomoc Ukrywanie w Windows folderów nieudostępnianych

    <-- UWAGA! Treść tej notatki usuń przed publikacją swojego pytania! --> W tym miejscu przywitaj się oraz przedstaw swoje pytanie szczegółowo opisując czego ono dotyczy. Aby pytanie stało się bardziej klarowne i zrozumiałe dla użytkowników, możesz je zilustrować za pomocą zdjęć. W tym celu utwórz...
  7. kg7762

    Pomoc Mapowanie dwóch folderów jako jednego dysku

    OOOO.... Przeglądając QNAPA dotarłem do pojęcia agregacji folderów, ale przyznam, że nie wgryzałem się w temat (sądziłem, że dotyczy czegoś innego). Dzięki Horn, popróbuję się z tym sposobem. Pozdrawiam :)
  8. kg7762

    Pomoc Mapowanie dwóch folderów jako jednego dysku

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
  9. kg7762

    Pomoc Mapowanie dwóch folderów jako jednego dysku

    W zasadzie to nie jest problem, ale chciałem się dowiedzieć czy w ogóle się da, a poza tym pomyślałem sobie, że z jednym dyskiem będzie wyglądało na bardziej uporządkowane :). Teraz tak sobie myślę, że jeśli się nie da, to może podejść do tematu od drugiej strony, czyli na QNAPie te dwa foldery...
  10. kg7762

    Pomoc Mapowanie dwóch folderów jako jednego dysku

    Czyli jak jest dużo folderów do zmapowania, to liter z napędami dysków może zabraknąć?hmmm
  11. kg7762

    Pomoc Mapowanie dwóch folderów jako jednego dysku

    Witam, Chciałem zapytać czy jest możliwe zmapowanie dwóch folderów (będących na różnych dyskach w NASie) na jeden dysk. Konkretnie chodzi mi o to, że na QNAPie mam tak: - DataVol1 / Muzyka - DataVol2 / Filmy a chciałbym żeby na laptopie z Windows 7 wyglądało to tak, że obydwa foldery z QNAPa...
  12. kg7762

    Witam wszystkich

    Witam wszystkich forumowiczów i dziękuję za przejęcie do swego grona :). Od kilku miesięcy jestem posiadaczem modelu HS-251+ i próbuję ten sprzęt opanować. Dodam tylko, że zapoznałem się już z wieloma wątkami z tego forum. Póki co, pozdrawiam.