Recent Content by kgosc

  1. K

    HP LaserJet1018 i QNAP TS-409

    U mnie w pracy jest podobnie: TS-209ProII z podłączoną HP LJ1320. Raz drukuje, innym razem nie. Czasem "popchnięcie" np. przez wymuszenie druku strony testowej pomaga, innym razem nie. Żadnej regularności w zachowaniu nie znalazłem. Co lepsze w domu taki sam serwer podłączoną HP JL4L (staroć!)...
  2. K

    JAk wpuscic ftp poza LAN-krok po kroku

    Rozumiem, że masz stałe IP? Jeśli tak, to tak jak SILAS pisze: - ustal stały (!) adres QNAPa w sieci lokalnej, oczywiście z dozwolonego zakresu, np. 192.168.1.99 czy cokolwiek w Twoim LANie jest dozwolone (aby nie zależał od kolejności włączania urządzeń w LANie), - w odpowiedniej sekcji softu...
  3. K

    TS-209 Pro/Std Official FW (Version 2.1.4 Build 0318)

    Starszą wersję mam w domu, ale tam na razie nic nie ruszałem. Dwie firmowe sztuki już działają jako produkcyjne i nie sprawiają kopotów. Sam byłbym ciekaw, czy poprawiła się może choć trochę wydajność przy transmisji wielu małych plików. To u mnie najpowszechniejszy sposób pracy, a wydajność w...
  4. K

    TS-209 Pro/Std Official FW (Version 2.1.4 Build 0318)

    Dziś załadowałem na dwa nowe 209ProII, jak na razie bez zarzutu. Nie miałem okazji porównać ze starszą wersją, ale testu SMART dla dysków Seagate ES.2 (firmware S05) w dalszym ciągu nie mogę wywołać, gdyż odpowiednie przyciski są wyszarzone.
  5. K

    209 Pro II z dyskami Seagate ES.s

    Widzę, że nie tylko ja mam kłopoty z konfiguracją TS-209ProII + Barracuda ES.2: patrz wątek "[TS-209] Hot-remove drive 2 failed... - SMART test." w sekcji "RAID"
  6. K

    [TS-209] Hot-remove drive 2 failed... - SMART test.

    Mam dokładnie ten sam problem; opisałem go w oddzielnym wątku. Dysk HDD2 mam z serii ES.2. U mnie guzik testu dla niego jest nieaktywny, ale jeśli test wywoła się przez ustawienie autotestowania, to objawy (zachowanie, wpisy do logu...) są dokładnie takie, jak u Ciebie. Najwyraźniej obecna...
  7. K

    209 Pro II z dyskami Seagate ES.s

    Hmm... A u mnie nadal nie. Wyłączyłem skrypt automatycznego testowania i serwer się nie wali, ale guzik testowania nadal jest nieaktywny. Nawet po restarcie systemu :) Ten dysk jest zainstalowany jako HDD2; nie wiem, czy ma to znaczenie.
  8. K

    209 Pro II z dyskami Seagate ES.s

    Witam, To mój pierwszy post, więc pozdrawiam wszystkich użytkowników :) Od kilku dni jestem posiadaczem rzeczonego TS-209 Pro II (firmware 2.1.2 081113). Zainstalowałem w nim dwa dyski Seagate Barracuda 250G: oba serii NS, ale jeden ES (bufor 16MB), a drugi ES.2 (bufor 32MB). Oczywiście różnią...