Recent Content by ki_caj

  1. ki_caj

    Pomoc Midnight Commander - modyfikacje

    Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi! Ctrl+\ rozwiązuje moje 'problemy' :-) Jedyne co nie działa to te domyślne ustawienia katalogów, nawet po zapisaniu konfiguracji. Pozdrawiam!
  2. ki_caj

    Pomoc Midnight Commander - modyfikacje

    Nie robię z MC. Robię tak: setcfg "Dirs" "other_dir" "/root/Qhttpd/Qweb/" -f /root/.mc/panels.ini -c Po dacie modyfikacji panels.ini widać że była modyfikacja, ale śladu po niej nie ma. Przez moment nawet widzę ten wpis, ale nie wywołuje on żadnego efektu. MC wchodzi na standardowy katalog w root...
  3. ki_caj

    Pomoc Midnight Commander - modyfikacje

    Super! Rzeczywiście musiały być jakieś znaki, bo po ich usunięciu restart przebiegł bezboleśnie. Kolorowy MC już jest :-) Pozostał jeszcze temat domyślnego katalogu. edycja panels.ini nie udaje się
  4. ki_caj

    Pomoc Midnight Commander - modyfikacje

    Zrobiłem, ale przy restarcie Optware wywala mi komunikat "/etc/init.d/Optware.sh: line 44: : command not found" i tak dalej aż do linii 48, czyli tam gdzie są wszystkie nowe wpisy - sprawdziłem, one fizycznie tam są!
  5. ki_caj

    Pomoc Midnight Commander - modyfikacje

    Witam! How-To QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić? Na Qnap TS-219 wszystko działa pięknie ale tylko doraźnie. Zmienna COLORTERM zachowuje ważność tylko na bieżącą sesję, a wpisy w panels.ini 'znikają' po kilku/kilkudziesięciu sekundach. Chcę ustawić domyślny katalog...
  6. ki_caj

    Midnight Commander Optware ipkg

    Próbowałem tak już wcześniej, ale tylko krzaczki się zmieniały. Okazało się, że trzeba też zmienić ustawienia czcionki. Najlepiej wygląda na Courier New 12pt I w dodatku piękne polskie literki są :D Dzięki za pomoc! <spoko>
  7. ki_caj

    Midnight Commander Optware ipkg

    Witam! Szczęśliwie udało mi się przesiąść z Fujitsu Q700 na QNAP'a TS-219 <jupi> Pytanko: Czy taki obraz Midnight Commander to standard czy da się coś z tym zrobić? Gdyby ktos miał wątpliwości, to chodzi mi o te krzaczki i literki zamiast ramki.