Pomoc Midnight Commander - modyfikacje

Zrobiłem, ale przy restarcie Optware wywala mi komunikat "/etc/init.d/Optware.sh: line 44: : command not found" i tak dalej aż do linii 48, czyli tam gdzie są wszystkie nowe wpisy - sprawdziłem, one fizycznie tam są!
 
Składnia jest niepoprawna lub w liniach poleceń są dodatkowe znaki niebędące spacją. Oczyść linie lub przepisz ręcznie.
Albo użyj edytora vi do edycji pliku:
Bash:
vi /etc/init.d/Optware.sh
  1. Znajdź linie, w której chcesz pisać
  2. Naciśnij na klawiaturze i (aby móc wprowadzać tekst)
  3. Przekopiowane do schowka polecenia wklej naciskając prawy przycisk myszy (tym razem bez shiftu)
    FYI: Wklejanie ze schowka z shiftem jest tylko konieczne w aplikacjach z interfejsem ncurses, np. mc.
  4. Na klawiaturze naciśnij kolejno:
    1. ESC - aby zamknąć edycje pliku
    2. : - wprowadzić komendy w edytorze
    3. w - zapisać zmiany do pliku
    4. q - quit - wyjść
Sprawdź czy wszystko jest w porządku:
Bash:
/etc/init.d/Optware.sh restart
 
Super!
Rzeczywiście musiały być jakieś znaki, bo po ich usunięciu restart przebiegł bezboleśnie. Kolorowy MC już jest :) Pozostał jeszcze temat domyślnego katalogu. edycja panels.ini nie udaje się
 
Nie robię z MC. Robię tak:
Bash:
setcfg "Dirs" "other_dir" "/root/Qhttpd/Qweb/" -f /root/.mc/panels.ini -c
Po dacie modyfikacji panels.ini widać że była modyfikacja, ale śladu po niej nie ma. Przez moment nawet widzę ten wpis, ale nie wywołuje on żadnego efektu. MC wchodzi na standardowy katalog w root...
 
Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi! Ctrl+\ rozwiązuje moje 'problemy' :) Jedyne co nie działa to te domyślne ustawienia katalogów, nawet po zapisaniu konfiguracji. Pozdrawiam!
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
26
Wyświetleń
{liczba}K
Kosz
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Kolorowy mc
  2. colorTERM