Recent Content by Kraszer

  1. K

    Pomoc QuTS Hero - nie mogę zrobić migawki, mimo że za alokowałem miejsce na folderze

    QuTS Hero 5.0.1.2376 Pool stworzony na 2 dyskach WD 12 TB w RAID 1. Na poolu są 2 foldery współdzielone "storage" i "backup" z pełną alokacją. Storage ma za alokowane 900GB na snapshoty. Nie tworzyłem gwarantowanego miesca na migawki na poolu skoro można na folderze, a folder backup nie...
  2. K

    Sprzedam Seagate Skyhawk Lite 2TB ST2000VX007 - używane - 4 sztuki - Faktura VAT

    Sprzedam 4 używane dyski Seagate Skyhawk Lite 2TB ST2000VX007. Cena za 4 sztuki: 700 zł na fakturę VAT. W pełni sprawne. Gwarancja producenta do 12 lutego 2025 r. Używane przez 180 dni w NASie przez poprzedniego właściciela, od którego kupiłem NASa. Sam testowałem je przez tydzień i działały...
  3. K

    Pomoc Polecany dysk zewnętrzny 12-16TB do backup-u.

    Chodziło mi o Sata do USB które jest przymocowane do dysku na stałe
  4. K

    Pomoc Polecany dysk zewnętrzny 12-16TB do backup-u.

    Szukam zewnętrznego dysku twardego o pojemności między 12 a 16 TB. Czy macie jakieś modele, które dobrze wam służą przez długi czas? Idealnie by było gdyby taki dysk nie miał zintegrowanego na stałe adaptera SATA do USB, co umożliwiłoby w razie potrzeby wykorzystanie go gdzie indzie albo...
  5. K

    Pomoc Zmiana QTS na QuTS Hero - nie mogę utworzyć puli systemowej - sprawdzanie statusu dysków nie powiodło się

    W panelu sterowania wykonałem reinicjacę NASa (bez wyjmowania dysków), i tak chciałem zrobić konfigurację od nowa, więc usunięcie wszystkiego mi nie przeszkadzało. Wydaje się, że wszystko działa.
  6. K

    Pomoc Zmiana QTS na QuTS Hero - nie mogę utworzyć puli systemowej - sprawdzanie statusu dysków nie powiodło się

    Chce zmienić system QTS na QuTS Hero i stworzyć nowe pule pamięci, QNAP TS-473a. Stara konfiguracja QTS 4x 2TB Skyhawk w RAID 5 i potem na chwile dla testu dla 10 gbe zmieniłem na RAID 0. 2x nvme Micron 7450 800GB w raid 1, które testowałem jak zachowują się z QTS przed przejściem na QTus...
  7. K

    Pomoc Nowy HDD - błąd odczytu lub zapisu

    Idzie reklamacja. W międzyczasie chciałem sprawdzić, czy może da się coś z tym zrobić, ale wygląda na to, że nie.
  8. K

    Pomoc Nowy HDD - błąd odczytu lub zapisu

    Self czy generic? 1683993717 Long testy się przerywają. Crystaldisk widzi jeszcze wiecej bad sektorów
  9. K

    Pomoc Nowy HDD - błąd odczytu lub zapisu

    Tuż przed końcem kopiowania danych qnap wyrzucił dysk. Następnie spróbowałem dokonać diagnozy w PC. Seagate SeaTools chyba nie są zbyt dobre. Pokazują zielony status po otwarciu programu oraz szybkie testy przechodzą. Za to CrystaliDiskInfo mówi, że ma 64 relokowane sektory i 16...
  10. K

    Pomoc Nowy HDD - błąd odczytu lub zapisu

    Posiadam nowy dysk 6 TB Dysk IronWolf ST6000VN001-2BB186 W NAS-sie używany jest od 5 dni jako niezależny statyczny dysk. Wczoraj wieczorem pojawił się błąd odczytu lub zapisu i dysk przeszedł w tryb read only. Obecnie kopiuję dane z dysku, a potem zamierzam wykonać pełny test. Czy jeżeli test...
  11. K

    Pomoc Jak najlepiej skopiować dane ze starego dysku zewnętrznego ntfs z uszkodzonymi sektorami.

    Posiadam dysk zewnętrzny, który ze względu na starość posiada 48 nienaprawionych sektorów (CrystalDiskInfo). Dysk NTFS, dawno nieużywany. Dysk jest odczytywany w windowsie, ale przy kopiowaniu niektórych plików jest komunikat o uszkodzeniu. Jaki jest najlepszy sposób, żeby skopiować dane z tego...
  12. K

    Pomoc Czy zawsze warto mieć RAID 1 vs niezależne dyski

    Tworzysz obrazy plików czy synchronizujesz pliki na bieżąco?
  13. K

    Pomoc Czy zawsze warto mieć RAID 1 vs niezależne dyski

    Robisz to po to, żeby dyski były bardziej niezależne, czy żeby oszczędzić miejsce i robić kopie tylko najważniejszych rzeczy?
  14. K

    Pomoc Czy zawsze warto mieć RAID 1 vs niezależne dyski

    Możesz dać linka do dokumentacji. Może dowiem się czegoś nowego. Stacja dokująca, rozszerzająca od qnapa wspiera hardware raid RT-002.