Recent Content by kris74

  1. kris74

    Pomoc Wymiana dysków na nowe

    czyli jak naprościej? zakładając kopię danych z zewnątrz, czyli nie zależy mi na danych które mam na aktualnym rajdzie
  2. kris74

    Pomoc Wymiana dysków na nowe

    Myślałem żeby wyjąć stare dyski, uruchomić urządzenie bez dysków i przywrócić stan fabryczny systemu i dopiero zamontować nowe dyski. Następnie kopia ze źródła zewnętrznego. Czy tak będzie prawidłowo?
  3. kris74

    Pomoc Wymiana dysków na nowe

    Dzień dobry Proszę o poradę. Chcę wymienić oba dyski na nowe bez zachowania danych, backup będzie później wrzucony z zewnętrznej kopii. Jak to zrobić? Czy poprostu podmienić dyski, uruchomić urządzenie, przywrócić do ustawień fabrycznych czy nie przywracać tylko stworzyć nowy raid w obecnym...
  4. kris74

    Kupno HS-251 - przekładka dysków

    Witam. Chcę kupić HS-251, obecnie mam HS-210 z dwoma WD RED 3tb. Czy jest sposób na bezproblemowe przeniesie dysków z jednego do drugiego bez konieczności formatowania i przewalanie wszystkich danych?
  5. kris74

    Recenzja NAS na salony - QNAP HS-210

    Oczywiście że lepszym, ale cena też inna
  6. kris74

    Recenzja NAS na salony - QNAP HS-210

    Mam ten serwer, funkcjonalność taka sama jak innych do zastosowań domowych. Wydajnościowo, chociaż w testach nie wygląda najlepiej, daje naprawdę radę. Nie miałem przypadku, żeby było jakieś opóźnienie w streamingu czy innym odczycie. W porównaniu w WD EX2 to ten QNAP to wyścigówka. Jeżeli...
  7. kris74

    Witam

    Witam wszystkich użytkowników. Krzysztof