Recent Content by lol2x

  1. L

    Qnap i automatyczna replikacja

    RAID 1 to w takim razie co jeżeli nie dwa dyski o tej samej zawartości?
  2. L

    Qnap i automatyczna replikacja

    Nie wiem jak jeszcze logiczniej to wyjaśnić. NAS ma sloty na 2 dyski, dysk nr 1 będzie stale działający w urządzeniu (będzie pobierał dane z innych komputerów co noc i je przechowywał). Dysk nr 2 natomiast będzie służył jako kopia tego pierwszego jednakże będzie ona przechowywana w innym...
  3. L

    Qnap i automatyczna replikacja

    Mi chodzi tutaj o kopiowanie na normalne dyski, chciałbym by działały jak w RAIDzie cały czas pracuje 1, a gdy dokładam drugi to dane z 1 się nań replikują zastępując to co na tym dysku było. Jest to możliwe?
  4. L

    Qnap i automatyczna replikacja

    rzeczywiście idiotycznie to napisałem: Chciałbym raz na tydzień włożyć DRUGI dysk do urządzenia tak by zreplikowały się nań dane z tego dysku który stale będzie w środku. Po zakończonej replikacji wyciągam dysk i zabieram w bezpieczne miejsce i znów za tydzień robię replikację.
  5. L

    Qnap i automatyczna replikacja

    Cześć, zastanawiam się nad zakupem jednego z Qnapów na 2 dyski, chciałbym się od Was dowiedzieć czy posiadają one następującą funkcjonalność. Sam Qnap będzie mi służył jako system tworzący kopie zapasowe. Chciałbym aby w urządzeniu stale działał 1 dysk i replikował dane z innych serwerów w nocy...