Qnap i automatyczna replikacja

lol2x

Nowy użytkownik
Noobie
24 Wrzesień 2013
5
0
1
29
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć, zastanawiam się nad zakupem jednego z Qnapów na 2 dyski, chciałbym się od Was dowiedzieć czy posiadają one następującą funkcjonalność.
Sam Qnap będzie mi służył jako system tworzący kopie zapasowe. Chciałbym aby w urządzeniu stale działał 1 dysk i replikował dane z innych serwerów w nocy (to wiem że jest możliwe) jednakże chciałbym móc wsadzić 1 na tydzień do urządzenia 2 dysk tak by dane z tego stale obecnego w urządzeniu się nań zreplikowały. I tutaj mam zagwozdkę, czy postawienie tego w RAIDzie "wyzwoli" taką operację automatycznie? Dane się zaaktualizują? Dysk się sformatuje a następnie przegra zawartość?
 
rzeczywiście idiotycznie to napisałem: Chciałbym raz na tydzień włożyć DRUGI dysk do urządzenia tak by zreplikowały się nań dane z tego dysku który stale będzie w środku. Po zakończonej replikacji wyciągam dysk i zabieram w bezpieczne miejsce i znów za tydzień robię replikację.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kopiowanie po USB działa w obie strony i może archiwizować wybraną zawartość.
Ogólnie pomysł zupełnie niepraktyczny. Dysk prędzej się zepsuje niż podczas ciągłej pracy w serwerze.
 
Mi chodzi tutaj o kopiowanie na normalne dyski, chciałbym by działały jak w RAIDzie cały czas pracuje 1, a gdy dokładam drugi to dane z 1 się nań replikują zastępując to co na tym dysku było. Jest to możliwe?
 
Nie wiem jak jeszcze logiczniej to wyjaśnić.

NAS ma sloty na 2 dyski, dysk nr 1 będzie stale działający w urządzeniu (będzie pobierał dane z innych komputerów co noc i je przechowywał). Dysk nr 2 natomiast będzie służył jako kopia tego pierwszego jednakże będzie ona przechowywana w innym miejscu i ma być aktualizowana raz w tygodniu. Moje pytanie brzmi, czy po włożeniu dysku (nr 2) urządzenie będzie SAMO! przeprowadzało replikację nr 1 -> nr 2. Pamiętajmy ze na nr 2 będą dane z zeszłego tygodnia (chciałbym by się nadpisywały).
 
RAID 1 to w takim razie co jeżeli nie dwa dyski o tej samej zawartości?
 
Raid przyrostowy według harmonogramu manualnego - coś mi się obiło o uszy. Dziś będę się dokształcał.

...
Taka ciekawostka a propos takich specjalności.... Wpada do mnie znajomy i mówi, że kupił zaj**istą listwę zasilającą. Ustawia ją pod kątem 45o​ i płaci za prąd przez pół. http://pl-pl.forum.ibood.com/40215-...r_hts1000mkiii_z_filtrem_clean_power_stage_2/
Musze przyznać, że autor komentarzy zna się na rzeczy 3:)
czarek napisał:
Liczniki prądu w Polsce nie są przystosowane do prądu półfazowego, przez co pomiar ilości zużytego prądu jest niższy, niż faktyczny. Można w ten sposób zaoszczędzić parę dyszek miesięcznie. Jednak obrót listwy radzę żeby zrobił fachowiec, bo przy złym kącie uzyskamy prąd półtorafazowy, a wtedy na rachunku za energię dostaniemy ostro po kieszeni.

Półfazowy został wymyślony specjalnie do pracy z półprzewodnikami, natomiast półtorafazowy to efekt uboczny tego odkrycia.
 
  • Haha
Reakcje: kaktus