Recent Content by lookash

  1. lookash

    Pomoc Ograniczenie pojemności folderu współdzielonego dla backupu Time Machine

    Witam, planowałem w końcu wykorzystać QNAP do backupów za pomocą Time Machine. Utworzyłem folder współdzielony. Ustawiłem, aby był widoczny jako backup Time Machine. Wszystko działa. Zdałem sobie jednak sprawę, że bez ograniczenia maksymalnego rozmiaru pliku/folderu backup z racji przyrostowej...
  2. lookash

    Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

    Czyli najszybszy z tego będzie reset. Dzięki za pomoc:)
  3. lookash

    Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

    Niestety w przypadku dysków zewnętrznych to nie działa :( Niezależnie, jakie usb, czy 3.0, czy 2.0 oraz który port - sprawdzane na wszystkich. Poniżej screen. Fizycznie podłaczone są dwa dysku. USB 3.0 i 2.0, odmontowałem dysk 2.0 i niestety nie figuruje on na liście żeby dało się go ponownie...
  4. lookash

    Pomoc Backup/synchronizacja "przyrostowa"

    Szkoda, ale dzięki za naprowadzenie. W takim razie obadam temat, który podesłałeś. Dzięki:)
  5. lookash

    Pomoc Usypianie dysku USB problem

    Czy coś się zmieniło w temacie na dzień dzisiejszy? Mam pod QNAPa podłączone dwa dyski na USB i przez cały czas się kręcą. Raz w tygodniu robi się na nich backup, a niestety kręcą się 24/7. Obawiam się, że jet dość szybko zajadę.
  6. lookash

    Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

    Szukam, szukam i znaleźć takiej opcji w QTS nie mogę:/ Nie widzę nigdzie listy podpiętych fizycznie, ale niezamontowanych dysków. Prosiłbym o naprowadzenie.
  7. lookash

    Pomoc Backup/synchronizacja "przyrostowa"

    Witam, Korzystam z serwera NAS od przeszło roku i jestem generalnie zadowolony. Dyski skonfigurowałem jako dwa osobne z czego na pierwszym przechowuje multimedia, a na drugim pliki z projektami graficznymi itp. Do NASa podłączony mam dysk w kieszeni USB, przez tylny port USB 3.0, z partycją...
  8. lookash

    Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

    Mam dokładnie to samo. Dysk w obudowie usb 3.0. Działał cały czas z QNAPem (cotygodniowy backup). Chciałem sprawdzić coś na tym dysku podłączając pod kompa. Po ponownym podłączeniu go pod NAS, nic nie wykryło. Podłączając pod port USB 2.0, wykryło bez problemu. Ba, podpinając pod frontowe 3.0...
  9. lookash

    Pomoc Brak możliwości stworzenia folderu na dysku zewnętrznym oraz wykorzystania go jako Time Machine

    Witam, Chciałbym wykorzystać zewnętrzny dysk jako serwer Time Machine dla mojego MacBooka. Niestety nie da się zaznaczyć go jako miejsce docelowe w Hybrid Backup Sync. Widzę jedynie dyski wewnęrzne NASa, ale żadnego z moich dysków podpiętych przez USB (2.0 jak i 3.0). Formatowałem je już...
  10. lookash

    Pomoc Odpowiednie ustawienie dysków pod dwa single

    Dzięki za odpowiedź. Rozumiem. Zatem skonfiguruję dwa osobne wolumeny. Szkoda, ponieważ wcześniej przed zakupem NASa robiłem sobie kopie, a właściwie obrazy dysku na drugim 1 do 1. Tak tylko podsumuje. Wcześniej myślałem, że QNAP nie zapisze nic na partycji HFS+. Doczytałem, że obsługuje...
  11. lookash

    Pomoc Odpowiednie ustawienie dysków pod dwa single

    Dzięki waszej pomocy wybrałem swojego pierwszego NASa - model TS-251 Mam natomiast pytanie o konfigurację. Chce uzyskać następujacy układ: Dysk 1 - dysk na którym trzymam multimedia, pliki ściagane z sieci itd. Dysk 2 - dysk na którym trzymam wszelkie swoje projekty graficzne związane z pracą...
  12. lookash

    Dobranie odpowiedniego NAS dla grafika

    Tutaj mam na myśli taki "system backupów" jak i mam obecnie przy dwóch osobnych dyskach zewnętrznych. Czyli czy na dwudyskowym NAS mógłbym zrobić taki układ: 1. Pierwszy dysk jako dysk do pracy z którego odczytuję pliki 2. Drugi dysk jako kopia pierwszego, ale nie spięte w Raid 1, tylko z kopią...
  13. lookash

    Dobranie odpowiedniego NAS dla grafika

    Niestety nie było odcieni koperkowego różu, więc nie pozostało nic innego niż wybrać białe. A kończąc już obustronne złośliwości - tak, patrzyłem na specyfikację, czytałem testy. Niestety nikt w nich nie opisuje, a przynajmniej nie spotkałem się z opisem podobnego sposobu korzystania z nich, do...
  14. lookash

    Dobranie odpowiedniego NAS dla grafika

    Obecnie mój konfig wygląda następująco: 1. Macbook z dyskiem 256GB na system i oprogramowanie + zewnętrzny dysk USB na którym raz na tydzień automatycznie synchonizuję dane. 2. Zewnętrzny dysk 2,5" USB 3.0 750GB na którym trzymam wszystkie projekty graficzne oraz fotografie używane w...