L
Local time
01:47
Featured content
0
Punkty reakcji
2

Dołączył
Ostatnio widziany

Ostatnia aktywność Wiadomości Featured content O sobie

    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      Aktualizacja: zakupiony TS-264-8G, dysk SSD na system, HDD na dane. Teraz próbuje to jakoś ogarnąć. :)
    • L
      Nieaktualne
    • L
      lucasville napisał nowy temat.
      Kupię w pełni sprawny NAS Qnap TS-253B(e) za 800 zł lub TS-453B(e) za 1100 zł, z 8 GB RAM. Oczywiście może być bez dysków, sprzedaż przez OLX z przesyłką (sprzedający nie płaci tam prowizji, a koszty związane z wysyłką są po mojej stronie)...
    • L
      Cześć, złożę taką samą propozycję jak innemu użytkownikowi na forum, więc gdybyś był zainteresowany szybką sprzedażą to od ręki mogę zaoferować 800 zł (patrząc na inne ogłoszenia w sieci), z prośbą o wystawienie na OLX z przesyłką (koszty...
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      No dokładnie, zamierzam jeżeli już iść w dyski NAS, czyli jeden WD Red a drugi Seagate Ironwolf. Jak jakiś padnie (za szybko wg mojego zdania) to wtedy poszukam innego spełniającego oczekiwania 😉
    • L
      lucasville zareagował Lubię to Lubię to na post SiewcaRyżu w dyskusji Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      mozesz jak najbardziej, byle zgadzał się rozmiar i typ (jak jeden dysk dedykowany pod NASy , to drugi tez być musi)
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      Zapytam w swoim temacie, ale myśl nasunęła mi się na innym podobnym tutaj na forum. Dyski WD czy Seagate mają swoich zwolenników i przeciwników. Jednym się sprawdza WD a innym Seagate. A czy nie można zrobić tak żeby wkładając dwa dyski do NAS...
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Sprzedam QNAP TS-253Be 8GB RAM.
      lucasville10 małpa a reszta to standard Gmail - proszę o emaila, a ja akurat będę miał jeszcze chwilę do namysłu czy iść w tę stronę ;)
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Sprzedam QNAP TS-253Be 8GB RAM.
      Cena jak w lipcu czy do negocjacji? ;) Jaka ostateczna cena by Pana interesowała? I czy będzie możliwość wystawienia z wysyłką przez OLX (tam sprzedaż jest bez prowizji)?
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      @Pawliko, a czy zwiększa się sens, gdyby dodatkowo wykorzystać dysk do multimediów typu filmy? Obecnie pod telewizor mam podłączone małe miniPC na Windowsie. Korzystam zarówno z przeglądarki, programu do pobierania danych, czasami PDF i Worda -...
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      Zacząłem od 100 GB na Google. Potem zbliżając się do 100 GB zapełnienia zgrałem zdjęcia w oryginalnej jakości, a potem przekonwertowałem to co na telefonie na googlowską wysoką jakość "odzyskując trochę miejsca". Ostatnio byłem znowu pod ścianą i...
    • L
      lucasville zareagował Lubię to Lubię to na post Pawliko w dyskusji Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      Moim skromnym zdaniem to nie ma sensu. Chmura googla o pojemnosci 200Gb kosztuje 140zl/rok. W zamian oferuje najlepsza apllikacje do przegladania/udostepniania zdjec jaka instnieje na rynku. Gwarantuje Ci ze zaden Qnap do 1000zl nie bedzie nawet...
    • L
      lucasville zareagował Lubię to Lubię to na post SiewcaRyżu w dyskusji Czy NAS za ok. 1000 zł ma sens?.
      NAS na procesorze ARM to w 95% przypadków to BIEDA NAS - nadaje się TYLKO do przechowywania danych. NAS na CPU Intel/AMD raczej będzie zabijał wydajnością NAS z cpu ARM.
    • L
      lucasville zareagował Lubię to Lubię to na post george2002 w dyskusji Sprzedam QNAP TS-253Be 8GB RAM.
      Zgadza się trochę inna półka natomiast TS-253B to już dobry sprzęt na start także mogę polecić 👍
    • L
      lucasville napisał nowy temat.
      Cześć. Nie wiedziałem, czy z krótkim pytaniem dot. TS-233 (przy NAS do 500 zł) się podczepić, ale by nie naruszać minimalnie regulaminu zapytam w osobnym temacie. Czy takie TS-233 to naprawdę taka bieda jak wspomniane w innym temacie, że lepiej...
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Sprzedam QNAP TS-253Be 8GB RAM.
      ;) Nie wiem czy wykorzystam z 10% tego a i budżet nie taki jaki przewidywałem "na początek".
    • L
      Fajny temat, nie spodziewałem się, ze tutaj to znajdę. Szukam rozwiązań typu NAS, bo padł mi dysk z multimediami (brak backupu), ale w sumie przydałby się jakiś polski tracker, bo po xx latach spędzonych na PS, Ci zamknęli się niespodziewanie w...
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Sprzedam QNAP TS-253Be 8GB RAM.
      @george2002 ten QNAP TS-253Be to był Twój, że nieaktualne? :)
    • L
      lucasville odpowiedział w temacie Sprzedam QNAP TS-253Be 8GB RAM.
      Aktualne?
    • L
      lucasville zareagował Lubię to Lubię to na post SiewcaRyżu w dyskusji Cze.
      czołem
    • L
      lucasville zareagował Lubię to Lubię to na post Pawliko w dyskusji Cze.
      yo
    • L
      lucasville napisał nowy temat.
      Cześć wszystkim, rozrastają mi się co raz bardziej zdjęcia w telefonie i z racji ceny chmury typu Google One, rozważam przejście na serwery NAS. Pozdr. lv
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…