Recent Content by maćko1980

  1. maćko1980

    Pomoc Nieaktywna macierz RAID 5 po awarii jednego dysku

    witam, udało się odbudować RAID 5? Jakich dysków używałeś (marka, pojemność)?
  2. maćko1980

    Pomoc maszyna wirtualna puchnie

    dzłała, pacjent żyje, operacja udana :-) dzięki
  3. maćko1980

    Pomoc maszyna wirtualna puchnie

    Dzięki za info. Ok, idzie to. Tylko pytanko, jak odblokować, te które są zablokowane?
  4. maćko1980

    Pomoc maszyna wirtualna puchnie

    witam, mam pytanie do użytkowników. Czy można usunąć najstarsze obrazy maszyny wirtualnej, np. z 19.1.2020, 20.1.2020, itd.? Czy Virtualization Station 3 wykorzystuje tylko ostatnią wersję? Ta pierwotna to chyba główny obraz, więc pewnie nie można. (?) Maszyna puchnie w oczach i zabiera zasoby...
  5. maćko1980

    Pomoc Zdalny dostęp do wsółdzielonych folderów, jako dysk sieciowy

    witam, niestety mam ten sam problem. Nie da się wystawić na zewnątrz z możliwością potwierdzenia użytkownika. Jedynie w trybie gość.
  6. maćko1980

    Pomoc połączenie iSCSI / serwer iSNS

    Witam, mam problem z połączeniem iSCSI pomiędzy serwerami QNAP. Jeden mam w firmie i chciałbym na drugi TS212 (na nim jest ustawiony wirtualny dysk) stworzyć kopie zapasowe. Generalnie udało mi się połączyć klienta (inicjatora) i serwer (target). Kilka zadań wykonało poprawnie. Problem jest w...
  7. maćko1980

    Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps

    Dziękuję Wam za pomoc. Pomogła aktualizacja sterowników, ale pobrana z aktualizacji Windowsa. Jest OK. Aha, no właśnie w takim razie nie wiem czemu w instrukcji tak było. Co do przepuszczania prze router to też tak przypuszczałem, że wolniej. Tak, wszystkie karty sieciowe mają 1Gb. Mam jeszcze...
  8. maćko1980

    Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps

    Wg instrukcji zalecają krosowym łączyć. Chociaż na zwykłym też działa, teraz sprawdzałem. Jeśli chodzi o innych sposób, zamiast switcha mogę przez router się łączyć i poprzez panel. Chodzi dobrze, bo tak też wykorzystuję na co dzień. Ale potrzebuję udziały sieciowe zrobić pod Windows 10. Nie...
  9. maćko1980

    Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps

    wymieniłem i lipa :( czemu mi zestawia słabsze połączenie? w czym problem? mam zrobiony wirtualny przełącznik w wersji bez DHCP, jeszcze zrestartuję serwer, daję mu ostatnią szansę
  10. maćko1980

    Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps

    Mój też przy wtyczkach był luźny, wyrobił się. Zamówiłem kabel kat. 6 i wymienię :) dam znać.
  11. maćko1980

    Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps

    Restartowałem komputer, kartę sieciową w kompie i serwer. Zaktualizowałem sterowniki karty sieciowej w PC, ale nie pomogło. Ręczne ustawienie na karcie sieciowej na 1Gbit również nie pomaga. Urządzenia mam podpięte do rutera po kablu, tzn. NAS1, NAS2 i PC (+ inne urządzenia mobilne). Wychodzi...
  12. maćko1980

    Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps

    Witam Mam problem z połączeniem klient-serwer w sieci LAN. Zamiast 1000 Mbps dostaję 100 Mbps. Karta sieciowa w kompie ma 1000 Mbps i w serwerze również jest karta 1000 Mbps. Kabel "skrosowany" jest kategorii 5. W czym leży problem? Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0776 Build 20YYMMDD...
  13. maćko1980

    Pomoc Szyfrowanie wolumenu

    witam, mam dokładnie ten sam problem, nie ma możliwości ustawienia szyfrowania podczas inicjalizacji systemu, a w zakładce Pamięć masowa i migawki, również nie ma takiej opcji, mam qnap ts-251+, czy to wina nowej aktualizacji i systemu qts 4.3.5? Problem rozwiązany. Przy tworzeniu nowej puli...
  14. maćko1980

    witam

    chyba się nie przedstawiłem, zatem witam i pozdrawiam wszystkich!