Recent Content by mac_23

  1. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    @Silas Mariusz zresetowanie ustawień wirtualnego przełącznika sieciowego pomogło. Nie wiem co było przyczyną. Teraz już wszystko działa.
  2. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Czy po tej procedurze adres IP będzie cały czas przypisany czy wszystko może się rozjechać?
  3. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Wszystko jest na domyślnym porcie 22tcp. Nie wiem co masz dokładanie na myśli pytając czy ssh z qnapa 1 dziala do qnapa2. Pingując z komputera zarówno qnapa1 jak i qnapa2 odpowiedź jest. Natomiast logując się poprzez ssh (putty) do qnapa2 i pingując qnapa1 odpowiedźi brak. Jednak gdy z qnapa2...
  4. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Też podejrzewałbym Drayteka. Tylko jakie porty ma dopuszczać? Po ssh mogę logować się bez problemu.
  5. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Ta sama sieć i ten sam switch. Adresy przypisane na stałe. Nawet po wpisaniu adresu IP docelowego hosta wykrywa tylko siebie samego.
  6. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł czy tylko kontakt z QNAPem zostaje?
  7. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    QFinder znajduje oba nasy bez problemu. Mogę się do nich logować z poziomu QFindera. W zakładce "Bezpieczeństwo" nie ma blokowanych żadnych adresów. Być może na routerze (Draytek 2925) muszę coś jeszcze odblokować. Chociaż nie wydaje mi się.
  8. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Dodam tylko, że logując się poprzez ssh na QNAPa z adresem 192.168.5.7 i wydając komendę "ping 192.168.5.6" nie ma żadnej odpowiedzi. Natomiast wpisując "ping www.google.pl" odpowiedź jest.
  9. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    QuFirewall nie jest zainstalowany. A innego firewalla nie widzę.
  10. M

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Cześć wszystkim. Mam w sieci lokalnej dwa QNAPy TS-431XeU. Oba mają oprogramowanie QTS w wersji 5.1.1.2491 Build 2023815. Problem występuje podczas tworzenia zadania replikacji migawek. Mianowicie QNAP źródłowy (192.168.5.6) nie wykrywa QNAPa docelowego (192.168.5.7). Na jednego jak i na...