Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mac_23

Nowy użytkownik
Noobie
26 Sierpień 2023
12
0
1
33
QNAP
null
Ethernet
100 GbE
Cześć wszystkim.
Mam w sieci lokalnej dwa QNAPy TS-431XeU. Oba mają oprogramowanie QTS w wersji 5.1.1.2491 Build 2023815. Problem występuje podczas tworzenia zadania replikacji migawek. Mianowicie QNAP źródłowy (192.168.5.6) nie wykrywa QNAPa docelowego (192.168.5.7). Na jednego jak i na drugiego mogę bez problemu się zalogować. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie robię błąd? Czy powinienem coś jeszcze zmienić w ustawieniach?
Z góry dziękuję.
 
Może coś wpadło do zablokowanych IP (u mnie tak to wygląda bo mam QuFirewalla):
1693293624435.png
 
QFinder znajduje oba nasy bez problemu. Mogę się do nich logować z poziomu QFindera. W zakładce "Bezpieczeństwo" nie ma blokowanych żadnych adresów. Być może na routerze (Draytek 2925) muszę coś jeszcze odblokować. Chociaż nie wydaje mi się.
 
Mam w sieci lokalnej dwa QNAPy TS-431XeU. Oba mają oprogramowanie QTS w wersji 5.1.1.2491 Build 2023815. Problem występuje podczas tworzenia zadania replikacji migawek. Mianowicie QNAP źródłowy (192.168.5.6) nie wykrywa QNAPa docelowego (192.168.5.7)
Są w tej samej sieci i podłączone do tego samego switcha?
Czy przypadkiem nie są podłączone dedykowanym kablem ale nachodzi na siebie adresacja podsieci?
Mało realne, żeby nie wykrył... Po za tym można manualnie wpisać adres IP.
 
Wszystko jest na domyślnym porcie 22tcp. Nie wiem co masz dokładanie na myśli pytając czy ssh z qnapa 1 dziala do qnapa2. Pingując z komputera zarówno qnapa1 jak i qnapa2 odpowiedź jest. Natomiast logując się poprzez ssh (putty) do qnapa2 i pingując qnapa1 odpowiedźi brak. Jednak gdy z qnapa2 pinguję adres IP routera (192.168.1.1) odpowiedź jest. Natomiast gdy pinguję z qnapa2 adres komputera co jest w tej samej sieci odpowiedzi brak. Ping do stron www również działa.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qfinder
  2. TS-431XeU