Recent Content by maciejl76

  1. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    Jprdl. niechcący odpaliłem PowersHella, a nie CMD. Przepraszam :D No dobra, mam plik VMDK, bo pozostałe dwie opcje to były maszyny wirtualne MS......... Uruchomiłem Virtualboxa, a on akceptuję przy imporcie ova lub ovf. Hmmmm. Ktoś, coś?
  2. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    pigers - dzięki! Myślałem o tym.... ale CMD nie rozpoznaje polecenia.....
  3. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    W załączeniu :)
  4. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    powiem Ci szczerze, że mam nadzieję, iż robiąc upgrade liczę na bezproblemową akcję. Mam kupioną wersję 2017, na serwerze 2012 R2 stoi SQL 2008 R2. Już mi ERP się buntuje...... dlatego pora na upgrade, tym bardziej, że ERP już chce w sugerowanych wymaganiach.... że 2008 już nie wspiera...
  5. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    Jesu Maryaaa.... o to to, takie mi chodziło - proste i bum. Ale przy okazji człowiek trochę mądrzejszy o rozwiązania Veeam. Już znalazłem tam opcję Export as Virtual disk. Aczkolwiek do moich zastosowań na codzień idealny jest NetBackup plus Qnap. Senkju Majster!
  6. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    pigers, dzięki raz jeszcze. A więc zainstalowałem Veeam Backup & Replication 9.5 na serwerze - tym samym którego chcę zrobić backup. Wszystko się poprawnie zainstalowało. Przejrzałem kilka tutoriali i wyszło na to, że podczas instalacji wszystkie komponenty zostały domyślnie ustawione, pozostało...
  7. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    pigers, zatem rozumiem, że mogę sobie tą wcześniej wirtualną maszynę zrobioną przy pomocy veeam na serwerze, odpalić na jakimś kompie, skoro nie mogę na qnapie? Polecasz coś?
  8. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    No właśnie nie widzę.
  9. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    Niestety nie widzę tej sekcji w bocznym menu AppStore. :/
  10. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    pigers. Dzięki. Zatem jak rozumiem instaluję na serwerze Veeam Backup i robię kopię (vetam właśnie pobieram ze strony producenta - wersja próbna 30 dniowa). A na Nasie zrobić wirtualkę jakimś konkretnym softem z AppCenter?
  11. maciejl76

    Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

    Czołem, administruję serwerem Windows Serwer 2012 R2. Stoi na nim ERP. Chcę dokonać aktualizacji Serwera SQL do wersji 2017 (obecnie pracuje na nim SQL 2008 R2). Posiadam Qnap TS-469 Pro. I tak sobie wymyśliłem, że gdybym mógł w jakiś sposób zrobić migawkę całego serwera Windows - dokładniej do...
  12. maciejl76

    Pomoc Virtualization Station

    Dziękuję. I wszystko jasne. A nie ma możliwości postawienia na tym przy pomocy innej aplikacji systemu Windows 10?
  13. maciejl76

    Pomoc Virtualization Station

    Dzień Dobry, cześć i czołem. Poszukuję na moim Qnap aplikacji Virtualization Station, w App Center tego nie widzę. Czy jest jakiś inny sposób jej zainstalowania. Chciałbym postawić system Windows 10, a zatrzymałem się na pierwszym etapie. Pomocy. Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build...
  14. maciejl76

    Zaproszony witam się

    Dzień Dobry wszystkim. Zaprosiła mnie tu żona na to forum, która już tu funkcjonuje lat parę. Jako że prowadzimy rodzinny interes i mamy już jednego takiego NAS'a w firmie. Ale bardziej komputerowa jest moja żona niż ja i to ona go postawiła, cokolwiek to znaczy, to jednak chyba cyfryzacja...