Pomoc Wykonanie kopii serwera Windows Server 2012

maciejl76

Nowy użytkownik
Noobie
29 Marzec 2017
13
0
1
48
www.kadr.org.pl
QNAP
null
Ethernet
null
Czołem, administruję serwerem Windows Serwer 2012 R2. Stoi na nim ERP. Chcę dokonać aktualizacji Serwera SQL do wersji 2017 (obecnie pracuje na nim SQL 2008 R2). Posiadam Qnap TS-469 Pro. I tak sobie wymyśliłem, że gdybym mógł w jakiś sposób zrobić migawkę całego serwera Windows - dokładniej do dysku C i odpalić go w jakiejś wirtualce - może Vmware i tam dokonać testu tej aktualizacji - czy wszystko na pewno wykona się poprawnie, byłbym kontent. Ale nie wiem jak do tego się zabrać.... Jakiś pomysł ktoś ma lub przeprowadzał coś podobnego?​


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 1029 20190730
Model serwera: QNAP TS-469 Pro
 
I tak sobie wymyśliłem, że gdybym mógł w jakiś sposób zrobić migawkę całego serwera Windows - dokładniej do dysku C i odpalić go w jakiejś wirtualce - może Vmware i tam dokonać testu tej aktualizacji
Wyłacz SQL'a - zrób pełną kopię na nasa (Veeamem) , włącz z powrotem sql'a

a na nasie zrób sobie vmke i zaimportuj vmdk'a czy co tam veam zrobił
 
upload_2019-10-14_14-39-56.png
 
Teraz doczytałem jaki masz model QNAPa. Niestety, ale się nie da - model QNAP TS-469 Pro wyposażony jest w procesor Intel Atom, który nie wspiera wirtualizacji. Nie jest to kwestia softu, a ograniczenie sprzętowe.
 
pigers, dzięki raz jeszcze. A więc zainstalowałem Veeam Backup & Replication 9.5 na serwerze - tym samym którego chcę zrobić backup. Wszystko się poprawnie zainstalowało. Przejrzałem kilka tutoriali i wyszło na to, że podczas instalacji wszystkie komponenty zostały domyślnie ustawione, pozostało więc zrobić Joba - backup dysku C tegoż serwera na inny dysk w tym serwerze. I tak, też się stało. Job się skończył. Na Dysku D mniej miejsca o jakieś 50Gb. Co dalej nie mam pojęcia (pojawiły się na dysku D różne foldery..... itp.). Jak rozumiem, powinienem teraz pobrać "coś" i wrzucić na writualboxa?
 
powiem Ci szczerze, że mam nadzieję, iż robiąc upgrade liczę na bezproblemową akcję. Mam kupioną wersję 2017, na serwerze 2012 R2 stoi SQL 2008 R2. Już mi ERP się buntuje...... dlatego pora na upgrade, tym bardziej, że ERP już chce w sugerowanych wymaganiach.... że 2008 już nie wspiera....
Wracam do tematu. Próbuję w Veeam wyeksportować obraz dysku wirtualnego na jakiś dysk sieciowy, ale po SMB nie chce, zatem inny sposób? CIFS? Jeśli tak to jak podłączyć folder sieciowy z NAS'a po CIFS?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. vhdx