Recent Content by ManOnTheMoon

  1. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Jeżeli masz sklep i wystawiasz FV, to daj proszę kontakt, a najlepiej podaj stronę sklepu. Dzięki. Pozdrawiam,
  2. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Niestety używany sprzęt nie wchodzi w grę. Nawet nowy, z drugiej ręki. Pewnie będę musiał przedstawić kilka ofert do wyboru. Oczywiście dziękuję. Prywatnie może skusiłbym się ;-)
  3. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Pewnie ponad 2000 zł. Z dyskami chciałbym się zamknąć około 3000 zł.
  4. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Bardzo dziękuję za pomoc. Czekam na decyzję :-) Witam, tamten temat niestety upadł. Braki w budżecie ;-) Odżył natomiast teraz. Z nowym rokiem. Nie chcę zakładać nowego tematu. Czy polecilibyście taki sam zestaw? Może lepiej QNAP TS-253D-4GB? Potrzebuję SMB dla około 30 stanowisk (jednocześnie...
  5. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Są i w sumie będą wymieniane na nowsze. Zobaczymy jak budżet wytrzyma. A jakiś UPS polecisz do tego?
  6. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Pewnie zapis prac dzieci tak 40 maszyn i backup z 5 komputerów.
  7. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Dziękuję za odpowiedź. A teraz jeszcze zapytam o wydajność. Przy jednoczesnej pracy 40 maszyn. Pewnie największe obciążenie będzie pod koniec lekcji. Jak wtedy wyglądają transfery. Ten model nie będzie za słaby? Pytam żebym nie został z tym jak Himilsbach z angielskim
  8. ManOnTheMoon

    Qnap dla szkoły?

    Dzień dobry bardzo, po długiej przerwie. Rozważam zaproponowanie Qnapa dla szkoły. Obsługiwałby dwie sale (około 40 hostów) plus sekretariat, bibliotekę i dyrekcję. SMB dla dzieci i kopię dla sekretariatu. Czy rozwiązania Qnap sprawdzają takich warunkach? Jeśli tak, to jaki sprzęt polecieć...
  9. ManOnTheMoon

    TS-253A/TS-251A

    Tak i zupełnie inne przeznaczenie - praca ciągła. Wyglądają solidnie. Właśnie sobie o nich czytam. Z dyskami czasem trzeba mieć szczęście. Dla pewności przy macierzach z wrażliwymi danymi często kupuje się dyski tej samej firmy z inną serią. To już jednak niuanse :)
  10. ManOnTheMoon

    TS-253A/TS-251A

    Dzięki. Pomyślę. Kiedyś Seagate był moim wyborem nr. 1. Później miałem z dyskami tej firmy trochę kłopotów, ale może warto wrócić.
  11. ManOnTheMoon

    TS-253A/TS-251A

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Widziałem, że ktoś też polecał serię RED. HSTG montowałem kiedyś do kilku lapków i były rewelacyjne. No ale to zupełnie inne przeznaczenie. A warto dokładać do TS-253A? Jest nawet spora różnica w cenie. TS-253A wydaje się trochę "mocniejszy".
  12. ManOnTheMoon

    TS-253A/TS-251A

    Witam, Szukam dysku sieciowego dla szkoły. Według podpowiedzi na oficjalnej stronie te dwie maszyny (TS-253A/TS-251A) powinny wystarczyć, ale wolę się upewnić. Najbardziej chodzi mi o proste udostępnianie plików po Sambie. Przy jednoczesnym dobijaniu się góra 50 osób. Prosty zapis, odczyt...
  13. ManOnTheMoon

    Cześć, czołem!

    Aloha, Miło mi Was widzieć:)