Recent Content by Marcin B.

  1. M

    Pomoc TS 212 i uszkodzone dyski

    No niestety innych dysków brak... Ale spróbuję coś poszukać... Udało mi się sformatować samsunga pod Windows (przeszedł pełny - nie szybki - format). Dopiero wtedy qnap go sobie obrobił po swojemu. Jak na razie żadnych niepokojących odgłosów. Niech podziała - zobaczymy co dalej.
  2. M

    Pomoc TS 212 i uszkodzone dyski

    Próbuję wystartować NAS-a z dyskiem samsunga podłączonym do pierwszego portu SATA. Niestety nieskutecznie - inicjowanie dysku nie zadziałało - trzeba robić reset z Qfinder'a. Przywrócenie ustwień fabrycznych zakończyło się błędem FW00007 i sugestią kontaktu z Pomocą Techniczną QNAP. Dioda od...
  3. M

    Pomoc TS 212 i uszkodzone dyski

    Sęk w tym, że ten Samsung w miejscu po Seagate parę dobrych godzin popracował, w trakcie testów charczał jak głupi, a po przełożeniu do drugiego portu 'potulnie' przeszedł kilkunastogodzinny test (aczkolwiek jego rezultaty nie były zadawalające). Stąd moje podejrzenia co do NAS-a.
  4. M

    Pomoc TS 212 i uszkodzone dyski

    Witam Wszystkich po Świętach Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu TS 212, w którym pracowały sobie dwa dyski: Seagate 3TB (ST3000DM001) oraz Samsung 1.5 TB (HD154UI). W piątek współpracy odmówił Seagate - wydaje charakterystyczne odgłosy cykania i nie jest widoczny przez NAS-a, jak i przez...
  5. M

    Witam

    Cześć Właśnie dołączyłem do grona szczęśliwych użytkowników QNAP-a. Mój model to TS-212. Marcin