Recent Content by MarcinSz1976

  1. MarcinSz1976

    Przy piwie Producenci vs. żywotność dysków

    --edit--wydzielone z tematu: Pomoc - RAID5 inactive po przerwanej odbudowie - Paweł Tołoczko Dopiszę troszkę nie na temat. Dwa tygodnie temu też miałem przypadek awarii RAID5 na pięciu dyskach. Akurat pech chciał że tam były ważne dane a kopii nie było więc trzeba było się ratować w dość...
  2. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    Mariusz, te obrazki pokazuja sie przy starcie qnapa jak bootuje jego system, podpiety monitor
  3. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    Pigers dziekuje za info,mto "nie!" Tyczy sie tego ze funkcja przywroc nic nie psuje?:) Problem teraz znow jest taki ze mam nonstop takie bledy jak na screenach i qnap wogole nie pozwala dostac sie do panelu www, wiec w sumie nie wiem co robic:(
  4. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    Z tego co widze to chyba padl mi jeden dysk i na ekranie jedzie bledami i caly czas mam na wyswietlaczu mount volume, czy wyciagniecie uszkodzonego dysku na wylaczonym qnapie i uruchomienie go bez tego uszkodzonego dysku jest dobrym pomyslem? To jest raid 5 wiec powinien zadzialac bez jednej...
  5. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    Bo haslo mam standardowe inne niz wczesniej i nazwa qnapa sie zmienila, jak w takim razie wgrac firmware skoro qfinder go nie widzi ale jest dostep do ssh?Poprawka, qfinder poszukal qnapa :), aktualizuje firmware i napisze po co sie stalo
  6. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    ok, tak zrobię, czy QNAP zorientuje się po włożeniu dysków że na nich był wcześniej RAID??Qfinder qnapa nie znajduje,co wiecej wrocilo wszystko do ustawien fabrycznych jak go wystartowalem bez dyskow, co radzicie?
  7. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    nie wiem jakie sa logi bo nie widać go z sieci:(, jedynie mogę podłączyć monitor i wrzucić fotkę co tam się pojawia
  8. MarcinSz1976

    Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

    Cześć mój QNAP z RAIDem 5 po restarcie pokazuje na wyświetlaczu Mount Volume :( - nie widac go z sieci niestety, czy ktoś ma jakieś pomysły co zrobić?:( Marcin
  9. MarcinSz1976

    Cześć

    Witam:)