Recent Content by marfi

  1. marfi

    Pomoc Brak dostępu do serwera - wypięty dysk

    oczywiście chodziło o 1,6TB pomyliłem się. Ogólnie siedzą dwa czerwone WD 3tb Z R-Studio już kiedyś chyba korzystałem, myślałem że jest jakiś bardziej elegancki sposób na przywrócenie sprawności serwera. A tak będzie trzeba od nowa inicjować dyski i wszystko ustawiać na nowo:-( Mimo to pigers...
  2. marfi

    Pomoc Brak dostępu do serwera - wypięty dysk

    Witam Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale, jeżeli nie to proszę przenieść... Serwer 253pro, dwa dyski w raid1. Podczas pracy serwera został wypięty jeden dysk z zatoki. Po założeniu go z powrotem serwer piknął raz i zaczeła się odbudowa raida, proces miał trwać ok 20H. Dzień póżniej...
  3. marfi

    Pomoc Qmanager lista zablokowanych

    Witam Mam problem z apką Qmanager. Z jakiegoś powodu nie mogę dodawac ani kasować z listy zablokowanych pozycji. Czy ktoś ma podobny problem ? Oczywiście loguje się na koncie z uprawnieniami administratora.
  4. marfi

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Nie dokładnie o to mi chodziło. Może inaczej, źle zadałem pytanie. Jaka jest różnica jak loguję się przez Plex.Tv czy też przez adres serwera? Wiadomo trzeba mieć założone konto i jak zaloguje się przez plex.tv to czy strona zbiera np. jakieś informacje o użytkowniku, itp. ?
  5. marfi

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Nie wiem dlaczego ale po aktualizacji zmienił się port na domyœlny, mimo że wcześœniej w ustawieniach zaznaczony był inny. nie wyłapałem tego.Teraz wszystko działa. Mam pytanie odnośœnie logowania do plexa. Mianowicie czy jak się zaloguję przez stronę Plex.tv lub tez zaproszę kogoś do znajomych...
  6. marfi

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Kurcze cofnąłem się do 0.9.14.6 i teraz jest napisane, że nie mam dostępu do serwera... :/
  7. marfi

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    A muszę chyba to zrobić w domu lokalnie? bo teraz jak się zalogowałem z zewnętrznej sieci skasowałem serwer, Nas-a zrestartowałem i bez zmian...
  8. marfi

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Loguje się podając adres Nas-a. Serwer normalnie wystartował , po lanie w domu nie ma problemu...
  9. marfi

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Witam. Podepnę się pod temat. Po aktualizacji do wersji 0.9.15.2 nie mam dostępu do biblioteki, loguje się i w lewym górnym rogu żółty napis Looking for servers , kręci sie kółeczko jakby coś sie ładowało... niestety nic się nie dzieje i nie widzę zawartości... poniżej zrzut czy coś się...
  10. marfi

    Szczęśliwego Nowego Roku 2016

    Wzajemnie. Wszystkiego najlepszego w nowym roku.:)
  11. marfi

    Pomoc Ts-253 Pro wolny transfer danych - Samba

    Panowie, wymieniłem wszystkie kable, okazało się że jeden miałem uwalony :/. Teraz leci 90-110MB/S. Temat można zamknąć...
  12. marfi

    Pomoc Ts-253 Pro wolny transfer danych - Samba

    Witam W miarę świeżo użytkuję TS-253Pro. Mam problem z transferami, sieć mam gigabitową. Schemat prosty: QNAP-> SWITCH ->Router. Do tego samego switcha jest wpięty komputer. Do wymiany plików używam protokołu Samba, transfery sa tragiczne 11 - 15 MB/s. Dodam że wcześniej miałem Qnapa 219pII...
  13. marfi

    Wybór: Qnap TS-251 czy Qnap TS-253 Pro

    TS-253 Pro
  14. marfi

    Pomoc TS-253Pro - prędkość wentylatora

    niestety takie rozwiązanie powoduje utratę gwarancji :)
  15. marfi

    Wybór: Qnap TS-251 czy Qnap TS-253 Pro

    Serwer stoi ok 0,5m mojego biurka i jedyne co słyszę to hałas dysków (2x Red3tb). Dla testów troche go zmęczyłem , zarzuciłem transkodowanie filmy hd ok 350gb, jednocześnie odtwarzane 2 filmy z plexa + xmb na TV. Kultura pracy jak dla mnie ok, praktycznie go nie słyszałem jedyne co to raz...