Recent Content by Markmpl

  1. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Wiem że pewnie wszyscy z niecierpliwieniem czekają na podjęcie decyzji przez mnie w sprawie wyboru routera, emocje niczym podczas głosowania na najlepszy smak w bombonierce Merci, nie przedłużając leci do mnie: Szczególne podziękowania dla Pigers oraz Pawliko Faktem jest, że to tylko sieć...
  2. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Dzięki za materiały i przemyślenia, bardzo mi pomogły :) (okazuje się że muszę przemyśleć jeszcze, żebym za rok nie pluł sobie w twarz...) Jak mieszkasz na górnym śląsku to flachę podrzucę ? Ja mam, nie Pawliko- i choć nie mam z nim problemu chce z niego ap zrobić Dzięki, ale nie chcę w...
  3. Markmpl

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Lub switch - serwer, bezpośrednio dobrym kablem Jeżeli nic nie przekombinowałeś w ustawieniach sieciowych serwera to z automatu samo powinno z switchem złapać 2,5 Gb/s i tyle wskazać w panelu sieciowym serwera Jeżeli podłączysz na krótko i dalej będzie problem to powinno Cię nakierować...
  4. Markmpl

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Podłącz bezpośrednio Serwer - Laptop kablem 6 kat. przez te karty, przetestuj czy działa poprawnie z 2,5Gb/s
  5. Markmpl

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Kiedyś mi nawet lepsze zamieszanie zrobiły kable... źle zarobione :rolleyes:
  6. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Wygrałeś ? muszę przyznać że widziałem kiedyś podobną w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żorach ;) Ładny, ale czy prostszy do ustawienia niż (i czy również to samo można ustawić w zakresie bezpieczeństwa) jak MT?- czy ktoś posiadajacy ubi mógłby się wypowiedzieć z punktu widzenia...
  7. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Mi się trafiła osada dedykowana dla osoby praworęcznej, nie ambi ;) Nacięcia teraz są bardzo powszechne, nawet taki standard bezpieczeństwa dla lepszego chwytu (u góry HW na dole beretta) jakby coś mam jeszcze shadow2 ? Ale skałka bardzo ładna i te rzeźbienia, strzelasz z tego jeszcze? ? W...
  8. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Miałem przed nim również asusa, chyba model wl-500gp v2, zmieniałem soft i nie wytrzymał później długo ? Chciałbym coś dedykowanego, coś co posłuży mi dobrych kilka lat, aktualny asus pokrywa mi dobrze dom więc pójdzie jako AP Kwestia czy pod względem bezpieczeństwa będzie to dobre...
  9. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Dostawca jak wyżej 300 Mb/s na 50 Mb/s z możliwością rozpędzenia do 1Gb/s na 300Mb/s Wewnątrz 1 Gb/s, serwer (ts-453d) ma 2,5 Gb/s ale i tak nic mi nie obsługuje tej prędkości, sieć wewnątrz pod pełnym obciążeniem bardzo rzadko pracuje Aktualnie mam RT-AC68U, ataku choć nie miałem- a...
  10. Markmpl

    Pomoc Wymiana routera

    Nie chciałem zaśmiecać kolejnym routerem.... Za chwilkę otwieram ? Kontynuacja: https://forum.qnap.net.pl/threads/pomoc-przy-wyborze-routera-do-domu.38879/
  11. Markmpl

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    Potrzebuję pomocy przy wyborze routera do domu, kilku użytkowników, serwer, internet światłowód 300/50 mbps z możliwością rozpędzenia do 1000mbps Priorytety: - zabezpieczyć sieć przed atakami - do 1000pln (edytowano, to wstępny koszt) - to co wyżej najistotniejsze - może być bez wi-fi, mam...
  12. Markmpl

    Pomoc Wymiana routera

    Odgrzeję kotleta :) Potrzebuję pomocy przy wyborze routera do domu, kilku użytkowników, serwer, internet światłowód 300/50 mbps z możliwością rozpędzenia do 1000mbps Priorytety: - zabezpieczyć sieć przed atakami - do 1000pln - to co wyżej najistotniejsze - może być bez wi-fi, mam dobrego AP...
  13. Markmpl

    karta rozszerzeń pcie dla dysku m2

    Nie wiem jaki masz budżet na kartę, wiem że warto szukać- za cenę od dystrybutora kupiłem oryginalną kartę rozszerzeń i 2x m.2 250GB 970 EVO PLUS po prostu w innym sklepie, i zostało na dezynfekcje :beer:
  14. Markmpl

    NAS do domu

    Strona kompatybilności UPS dla Twojego QNAP (z reszta dla mojego też) coś kuleje bo "Niestety, nie można znaleźć polecanych produktów do tego modelu." a jeszcze nie tak dawno sprawdzałem i była cała lista... Lista kompatybilności - QNAP Mam 453D i fajnie działa UPS CyberPower BR700ELCD-FR-...
  15. Markmpl

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Warto montować 2x SSD na M.2 do PCI, i w RAID?