Recent Content by marti.foto

  1. marti.foto

    Pomoc Migracja Home Assistant z innego serwera

    Jak odtworzyć Virtual adapter który zniknął, a przez to nie mogę uruchomić Vitrualization Station?
  2. marti.foto

    Pomoc Migracja Home Assistant z innego serwera

    Teraz jest taki problem, że na "starym" Qnapie nie mogę w ogóle uruchomić VirtualizationStation 3. Cały czas mam komunikat że trwa uruchamianie. Nie pomógł restart serwera.
  3. marti.foto

    Pomoc Migracja Home Assistant z innego serwera

    Próbuję przywrócić maszynę wirtualną z backup'u
  4. marti.foto

    Pomoc Migracja Home Assistant z innego serwera

    Cześć. Na TS-253D mam postawioną wirtualkę z Home Assistant. Równolegle mam uruchomiony TS-673A i próbuję zaimportować HA, ale po 2 minutach wyrzuca failed . unknown error: 2 Czy problemem może być to, że są różne procesory (Celeron i AMD)?
  5. marti.foto

    Pomoc Migracja systemu z TS-253D do TS-673A

    Radiator naklejać na etykietę dysku m.2? Nie ma możliwości jej odklejenia bez uszkodzenia a wtedy utracę gwarancję 1676061498 Cały slot od GPU (karta Gigabyte z krótkiej listy kompatybilności) nie mieści się w PCIe Qnapa, ale jest on na końcu nacięty, więc zakładam, że tak właśnie przewidział...
  6. marti.foto

    Pomoc Migracja systemu z TS-253D do TS-673A

    Gdybym wiedział o tym kiedy kupowałem, to inna sprawa. Sprzedawca ukrywa ten fakt, a jak poczytałem sobie opinie po czasie, robi to notorycznie od wielu lat. Ja chciałem nowe dyski, więc odesłałem bez rozciętych oryginalnych folii. Używany po kapitalnym remoncie to jednak nie to samo co nowy...
  7. marti.foto

    Pomoc Migracja systemu z TS-253D do TS-673A

    Można stawiać system na podłączonym tylko SSD m.2? HDD przyjechały dzisiaj, ale zostałem pięknie oszukany przez sprzedawcę. Dyski miały być nowe a przyjechały odnowione przez producenta, czyli wersja recertified :(
  8. marti.foto

    Pomoc Migracja systemu z TS-253D do TS-673A

    1. Konfiguracji np QVR (ustawienie kamer) nie da się zrobić w kilku krokach 2. Zostaję przy QTS 3. Mogę odpalić równolegle oba serwery (stary z obecnymi dyskami, nowy tylko z SSD), uruchomić system na nowo, podglądać ustawienia i przepisywać, ale wydawało mi się, że prościej będzie zmigrować...
  9. marti.foto

    Pomoc Migracja systemu z TS-253D do TS-673A

    Witam. Obecnie posiadam: - TS-253D z 2x8 GB RAM - HDD nr 1: WD Red Plus 6TB z systemem i danymi - HDD nr 2: WD Red Plus 8TB z wirtualką (HA) i danymi (współdzielone foldery) Jutro przyjeżdża nowy sprzęt: - TS-673A z 2x 16 GB RAM - 2x SSD WD 1TB M.2 PCIe NVMe Red SN700 - 3x HDD WD Ultrastar DC...
  10. marti.foto

    Wiedza Qnap TS-473A-8G

    Zdaję sobie sprawę, że najlepszym (najdroższym) rozwiązaniem byłby zakup TVS-h674-i5-32G. Serwer na wiele wiele lat bez 'wąskich gardeł", a dodatkowo ma jeszcze wyjście HDMI na którym także bardzo mi zależy. Zacząłem się również zastanawiać nad QNAP TS-h973AX-32G + QNAP QDA-U2MP aby móc...
  11. marti.foto

    Wiedza Qnap TS-473A-8G

    Mam licencję na 8, więc pewnie tyle zainstaluję.
  12. marti.foto

    Wiedza Qnap TS-473A-8G

    Witam. Sytuacja wygląda tak. Mam od niecałych 2 lat serwer Qnap TS-253D. Jako że jestem fotografem, miejsce na 2 dyskach się kończy. Najpierw chciałem dokupić obudowę TR-002 ale ostatecznie zdecydowałem się na większą inwestycję z uwagi na plany związane z HA i monitoringiem. Potrzebuję teraz...
  13. marti.foto

    Sprzedam Qnap TS-253D-4G, 16GB RAM, gwarancja

    Witam. Sprzedam serwer Qnap TS-253D z rozbudowanym RAM'em 16GB (2x8GB Kingston DDR4 PC4 3200MHz). Kupiony niecałe 2 lata temu. Gwarancja oraz wsparcie: EPA Care Pack do kwietnia 2024 roku. Stan wizualny i techniczny idealny. Serwer robił u mnie za archiwum i backup do zdjęć i muzyki. Sprzedaję...