Pomoc Migracja systemu z TS-253D do TS-673A

marti.foto

Passing Basics
Beginner
24 Styczeń 2023
13
2
3
49
QNAP
TS-x73A
Ethernet
2.5 GbE
Witam.
Obecnie posiadam:
- TS-253D z 2x8 GB RAM
- HDD nr 1: WD Red Plus 6TB z systemem i danymi
- HDD nr 2: WD Red Plus 8TB z wirtualką (HA) i danymi (współdzielone foldery)

Jutro przyjeżdża nowy sprzęt:
- TS-673A z 2x 16 GB RAM
- 2x SSD WD 1TB M.2 PCIe NVMe Red SN700
- 3x HDD WD Ultrastar DC HC320 8TB
- GPU Gigabyte GeForce GT 1030 2 GB Low profile GV-N1030D5-2GL

Planuję docelowo taką konfigurację:
- RAID-1: 2x SSD WD 1TB M.2 (system i wirtualka)
koncepcja nr 1:
- RAID-5 (4 HDD): WD Red Plus 8TB + 3x WD Ultrastar 8TB (wszystkie dane oraz monitoring QVR), WD Red Plus 6TB na sprzedaż
koncepcja nr 2:
- RAID-5 (3 HDD): WD Red Plus 8TB + 2x WD Ultrastar 8TB (wszystkie dane), osobno jeden WD Ultrastar 8TB tylko na monitoring QVR, WD Red Plus 6TB jako miejsce na migawki i dodatkowy backup

Koncepcja nr 2 powstała, sugerując się tym, aby nie mieszać monitoringu z resztą danych, aby nie angażować wszystkich 4 dysków w RAID-5 do takiej ciągłej roboty 24/7/365. Być może się mylę, ale dlatego to piszę aby poczytać co o tym wszystkim myślicie. Inną sprawą jest jak tego wszystkiego bezpiecznie dokonać, jak przeprowadzić prawidłowo migrację systemu i części danych z HDD nr 1 6TB na 2x SSD. Wiem, że spięcie dysków w nieistniejący wcześniej RAID powoduje utratę danych. To co mam ważnego obecnie na HDD nr 2 wcześniej przeniosę na PC (także wszystkie kopie wirtualki), więc nie ma z tym problemu. Bardziej mi chodzi, jak przenieść system, aplikacje, ustawienia QVR z HDD nr 1 na 2x SSD w nowym serwerze. Jak jest kolejność wykonywanych czynności?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
1. Konfigurację aplikacji masz na tyle skomplikowaną, że nie odtworzysz jej manualnie w paru krokach ?
2. Zakładam, że wiesz, że jeżeli chcesz używać Hero, to i tak sprowadzi się to do konieczności zrobienia wszystkiego od nowa.
3. Jeżeli z jakiegoś powodu,interesuje Cie MIGRACJA Systemu,no to sprawa wymaga ekwilibrystyki, zmniejszenia partycji tak, sklonowania na pojedynczy SSD, potem systemowo migrację do RAID1.
 
1. Konfiguracji np QVR (ustawienie kamer) nie da się zrobić w kilku krokach
2. Zostaję przy QTS
3. Mogę odpalić równolegle oba serwery (stary z obecnymi dyskami, nowy tylko z SSD), uruchomić system na nowo, podglądać ustawienia i przepisywać, ale wydawało mi się, że prościej będzie zmigrować wszystko. Moja obecna partycja na system na 500GB, więc jest mniejsza od pojemności SSD 1TB. Klonowanie robi się przez HBS?
 
200.gif


Jaka migracja ? Dyski bez raidów, postaw od nowa i niepolaczkuj.
 
Można stawiać system na podłączonym tylko SSD m.2? HDD przyjechały dzisiaj, ale zostałem pięknie oszukany przez sprzedawcę. Dyski miały być nowe a przyjechały odnowione przez producenta, czyli wersja recertified :(
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Można stawiać system na podłączonym tylko SSD m.2? HDD przyjechały dzisiaj, ale zostałem pięknie oszukany przez sprzedawcę. Dyski miały być nowe a przyjechały odnowione przez producenta, czyli wersja recertified :(

Można. A dyski recertified - o ile maja gwarancje producenta - to przecież nie koniec świata. O ile, bo jest dużo recertified BEZ gwarancji.. ;-)
 
Gdybym wiedział o tym kiedy kupowałem, to inna sprawa. Sprzedawca ukrywa ten fakt, a jak poczytałem sobie opinie po czasie, robi to notorycznie od wielu lat. Ja chciałem nowe dyski, więc odesłałem bez rozciętych oryginalnych folii. Używany po kapitalnym remoncie to jednak nie to samo co nowy. Cena była atrakcyjna dla nowych dysków, ale na pewno nie dla odnowionych.
 
Radiator naklejać na etykietę dysku m.2? Nie ma możliwości jej odklejenia bez uszkodzenia a wtedy utracę gwarancję
Połączono posty:

Cały slot od GPU (karta Gigabyte z krótkiej listy kompatybilności) nie mieści się w PCIe Qnapa, ale jest on na końcu nacięty, więc zakładam, że tak właśnie przewidział producent, że część niewykorzystanych styków będzie wystawać. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
 

Załączniki

  • Radiator.jpg
    Radiator.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 25
  • GPU.jpg
    GPU.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 25

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja
  2. radiator
  3. system na qm2
  4. TS-673A
  5. migracja nvme
  6. migracja danych
  7. TS-x64 radiator
  8. ssd na system
  9. sn700
  10. raid z nowym systemem
  11. system ssd m2
  12. nvme
  13. opinie o ts-251
  14. Raid
  15. Migracja na ssd
  16. Migracja na nowy nas
  17. karta pci
  18. jak uruchomić system na Q2 SSD
  19. Backup systemu