Recent Content by msu

  1. msu

    Pomoc virtualization station 3.0 - ładowanie

    Bo to nie jeden
  2. msu

    Pomoc virtualization station 3.0 - ładowanie

    Po aktualizacji virtual Station do wersji 3.02223 po wejściu w "informacje ogólne" cały czas widnieje napis "Ładowanie". Nie można w ten sposób zarządzać wirtualnymi maszynami. Reinstalacja aplikacji nic nie zmienia. Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154 Build20170413 Model serwera: QNAP...
  3. msu

    Pomoc Linux station, konflikt z HD station pomimo odinstalowania

    Jak pisałeś, to poprawiłem. W formie pliku w załączniku.
  4. msu

    Pomoc Linux station, konflikt z HD station pomimo odinstalowania

    Tak właśnie zrobiłem, ale chyba nie wyświetla z ftp, ale link działa. Może tak będzie widać:
  5. msu

    Pomoc Linux station, konflikt z HD station pomimo odinstalowania

    Przesyłam zrzut: [Nieprawidłowy link obrazu]:ftp://89.78.181.48/Public/hdstation.png
  6. msu

    Pomoc Linux station, konflikt z HD station pomimo odinstalowania

    Zainstalowałem linux station. Hd station zostało odinstalowane. W linux station mam ubuntu. Utworzyłem użytkownika, któremu nadałem automatyczne logowanie przy starcie systemu. Jest mi to bardzo potrzebne. Przy każdym starcie qnapa ubuntu startuje dopiero po jakimś czasie i zatrzymuje się na...
  7. msu

    QNAP TS-453 Mini

    spietrza: Gdzie znalazłeś tą dedykowaną pamięć za 265 zł ? Chciałbym wyjaśnić z dostawcą, że nawet ich dedykowana pamięć jest zbyt droga, ale tej oferty nie mogę znaleść.
  8. msu

    QNAP TS-453 Mini

    Zapewne chodziło o "zaraz po kupnie NAS kupił kość."
  9. msu

    QNAP TS-453 Mini

    spietrza: Ta pamięć dedykowana, to jakiej jest firmy ? Tutaj widzę takie pamięci: Pamięci RAM Generalnie dużo sobie liczą za tą pamieć. Nie bardzo rozumiem, skąd rozbieżność cenowa. Portal: Długo Ci qnap działa na tej pamięci ?
  10. msu

    QNAP TS-453 Mini

    Jeszcze jedna rzecz. Zapytałem się w sklepie na allegro o cenę, odpisali mi: " sprzęt dostepny - cena 2290zł wersja 2GB rozbudowa RAM do 8GB +400zł" Czy to dobra cena ? Czy na prawdę 8GB kosztuje aż 400 zł ? Na allegro pod hasłem 8GB DDR3L znalazłem np. CRUCIAL DDR3 8GB/1600 CL11 Low...
  11. msu

    Pomoc Synchronizacja udziałów

    Ja się bawię w tworzenie linków symbolicznych. Z tego, co wiem to w QTS 4.2 synchro z udostępnionych udziałów ma być w standardzie. Póki co, na adminie w qnapie przez ssh wykonujemy taki skrypcik: cd /share/homes/user/.Qsync ln -s /share/udzial udzial gdzie user to nazwa użytkownika, a...
  12. msu

    QNAP TS-453 Mini

    On jest mały, czy jak ? Zastanawiam się między tym modelem, a tradycyjnym. W temacie: Przy piwie - TS-470 Pro - Pierwsze wrażenie (Stacja wirtualizacji, XBMC, ...) | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club użytkownik pisze: "Przesiadka zaskakująco szybka. Poprzednio dyski w...
  13. msu

    QNAP TS-453 Mini

    Chodziło mi bardziej o to, że na zdjęciach tego modelu nie widać, by miał on wiatrak. On jest pod spodem ? Jeszcze jedna wątpliwość: Ta górna pokrywa razem z dyskami dobrze się trzyma ? Na ts-220 są zatrzaski na tackach, więc dyski trzymają się dobrze. To samo pytanie odnośnie pamięci RAM...
  14. msu

    QNAP TS-453 Mini

    Chciałbym się przerzucić z qnapa ts-220 na qnapa z procesorem x86. Głównie ze względu na możliwość wirtualizacji oraz większej ilości oprogramowania. Podoba mi się design qnap ts-453 mini, tylko jest on ok. 100 zł droższy niż qnap ts-453 pro. Czy ktoś już testował ten model i może się podzielić...
  15. msu

    Pomoc Transmission i zdalny dostep

    Ewentualnie przez vpn'a do sieci z qnapem, a na telefonie remote transmission.