Recent Content by oloman

  1. O

    Pomoc Dostęp do Ubuntu (Linux Station) przez klienta VNC

    Nie radzę sobie z prawami dostępu do plików w ubuntu. Nie mogę jako administrator dokonać zmian w tym pliku. Przepraszam jeśli to elementarz ale nie jestem zbyt doświadczony pod Linuksem.
  2. O

    Pomoc Dostęp do Ubuntu (Linux Station) przez klienta VNC

    tlonowski, mam prośbę o pomoc krok po kroku, bo może robię coś źle i nie umiem sobie poradzić ze znalezieniem tego hasła do VNC. Będąc w Ubuntu pod Linux Station widzę w katalogu głównym /tmp/.qnap/ ale nie mam dostępu do .qnap Poprzez konsolę PuTTY logując się na QNAP jako administrator i...
  3. O

    Pomoc Dostęp do Ubuntu (Linux Station) przez klienta VNC

    Znalazłem w sieci wątki dotyczące podniesionego przeze mnie problemu: 1. Link: https://www.reddit.com/r/qnap/comments/7ey3ne/linux_station_vnc_password/ 2. Linux Station VNC Passwort ? - QNAP - NAS Hilfe und Support Forum Niestety po ich analizie i licznych próbach nadal nie mam rozwiązania...
  4. O

    Pomoc Dostęp do Ubuntu (Linux Station) przez klienta VNC

    Testowo postąpiłem analogicznie jak opisałeś i mam ten sam efekt - brak możliwości włączenia pulpitu zdalnego. Dodatkowo zdegradowałem Linux Station do wcześniejszej wersji, z której korzystałem 1.2.2009 ale nie rozwiązało to problemu z hasłem dostępu poprzez klienta VNC i włączeniem zdalnego...
  5. O

    Pomoc Dostęp do Ubuntu (Linux Station) przez klienta VNC

    Dotychczas uzyskując dostęp do Ubuntu na Linux Station wystarczyło mi podanie numeru IP i portu Obecnie klient TightVNC upomina się dodatkowo o hasło. Niestety nie mam pojęcia o jakie hasło może chodzić i gdzie je ewentualnie znaleźć / skonfigurować. Nie czyniłem w tym względzie jakiś zmian w...