Recent Content by papcioch

  1. P

    Pomoc TS-453DU-RP problem z migracją RAID1->RAID5

    A o co może chodzić z naprawą RAIDa 1? Jest zdegradowany bo wyjąłem dysk i teraz cokolwiek bym nie włożył do tej kieszenie, to nie odbuduje bo "nie jest członkiem". Serio może chodzić o te domniemane badsektory na dysku co jeszcze go nie ruszałem?
  2. P

    Pomoc TS-453DU-RP problem z migracją RAID1->RAID5

    Skan nic nie wykazał. Wyjęcie dysku zdegradowało RAIDa i już nie mogę go odbudować ani ze starym dyskiem ani z nowym. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją by nie dało się odtworzyć RAIDa1 z nowym dyskiem. Ale też pierwszy raz robię to na QNAPie. No i nie wiem jak jest z tymi "bad blokami"...
  3. P

    Pomoc TS-453DU-RP problem z migracją RAID1->RAID5

    Po dłuższej konwersacji z helpdeskiem dostałem informację, że oba dyski w RAID 1 zawierają "bad bloki" i dlatego grupa RAID 1 odmawia zaimportowania nowego dysku. Uruchomiłem skanowanie w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów i nic nie pokazało. Wymyśliłem, że jeszcze sprawdzę dyski programem Data...
  4. P

    Pomoc TS-453DU-RP problem z migracją RAID1->RAID5

    Dockera przegapiłem. Spróbuję w weekend, bo nie wiem ile czasu potrzeba na przemielenie tych kilku TB danych.
  5. P

    Pomoc TS-453DU-RP problem z migracją RAID1->RAID5

    Witam Was. Mam problem z przejściem z RAID1 do RAID5. W tej chwili są tam dwa dyski 8TB i chcę dołożyć trzeci taki sam. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, klikam Zastosuj, potwierdzam i nawet 10s nie mija jak otrzymuję info: "Message: [Storage & Snapshots] Failed to migrate RAID group "1"...