Recent Content by Pawel1924

  1. Pawel1924

    Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

    Na nasie mam mam tylko qsync i podstawowe programy(helpdesk itp) Dyski to :WD40EFAX Support qnap napisał że to pewnie przez pamięć ram, mam zrobić test memtestem....
  2. Pawel1924

    Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

    Panowie, obserwuje od wczoraj nasa i tu jak mam wykorzystanie procesora 50% to max. A qsync i tak ciągle robi problemy, np. u jednego użytkownika pokazuje że zsynchronizował pliki które użytkownik edytował. Ale tak naprawdę na serwerze są te pliki w poprzedniej wersji i tak naprawdę ich nie...
  3. Pawel1924

    Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

    Ok zrobię to, ale jesteście pewni że on nie daje rady? Sprawdzam wykorzystanie dysków czy procesora w ciągu dnia i wcale nie jest duże. Wydawało mi się że to jednak aplikacja qsync na komputerach słabo działa. Dlatego szukałem innej aplikacji. Rozumiem wymianę nas jak by wykorzystanie przez...
  4. Pawel1924

    Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

    Nas był wstawiony już jakiś czas temu, użytkowników było z 25-30. Czyli qsync sobie z tym nie poradzi? W panelu nie wyglada żeby był jakoś bardzo obciążony. Nie ma jakieś alternatywy? Czytałem coś o bittorrent ale nie wiem czy to warte zachodu? 1710676791 Taki : TS-453D | Czterordzeniowy...
  5. Pawel1924

    Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

    Ts453d Intel® Celeron® J4125 2,0 GHz 8gb ram 2x4tb
  6. Pawel1924

    Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

    Cześć, czy jest może jakaś alternatywa dla qsynca? Mam z nim ciągłe problemy, wolno działa, raz synchronizuje a raz nie, muszę go reinstalować itp. Albo nie pokazuje plików w folderze mimo że tam są (przez www smb je widać). Użytkowników około 60.
  7. Pawel1924

    Pomoc Standardowe ustawienia firewalla (profile usunięte), oraz problem z qsync

    Cześć, NAS TS-453D, Najnowsze oprogramowanie. Zalogowałem się, a na nim firewall wyłączony i skasowane wszystkie profile. Problem w tym że nie ja go wyłączyłem i nie skasowałem profili. W dziennikach brak info o firewall, ostatni wpis z przed miesiąca kiedy na chwilę go wyłączyłem i włączyłem...
  8. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Nie No, super podejście. Przyszedłem na forum zapytać o zdanie osób o większej wiedzy. Nie chciałem ich kupić na sile, zapytałem i nikt tego nie odradził. To chyba świadczy źle o społeczności na forum.
  9. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Uruchomiłem go ponownie, zadziałał. Dostałem się do niego, robiła się odbudowa raid (mimo iż dyski wróciły do początkowego stanu). Po kilku godzinach jak przebudowa się zrobiła, wszedłem w opcje dysków tam kliknąłem opcję wymieniaj dyski jeden po drugim. Po włączeniu tej opcji, wyjąłem dysk...
  10. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Niestety nie udało się. Wyłączyłem NAS, wyjąłem wadliwy dysk. Podłączyłem dysk SSD w jego miejsce. Uruchomiłem i po chwili miga czerwona dioda, system nie uruchamia się, serwer nie odpowiada na ping. Po ponownym włożeniu dysku HDD na swoje miejsce, sytuacja taka sama. Miga czerwona dioda i Nas...
  11. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Cześć, jednak się szarpnąłem i kupiłem 2 dyski ssd 2TB, powiedzcie mi, jak teraz najlepiej zrobić podmianę? Wyłączyć NAS, wymienić uszkodzony dysk, uruchomić, poczekać aż dane się zreplikują i powtórzyć operacje z drugim dyskiem? Czy jest procedura jest inna?
  12. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Dzięki za odpowiedzi, nie mogę przetestować bo nas musi ciagle pracować.
  13. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    A wiesz może czy przeniesienie wszystkiego na ssd da faktycznie duży skok wydajności?
  14. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Mam raid 1, czyli najlepiej było by poczekać aż będę miał 2 dyski ssd i włożyć 1 poczekać aż się skopiuje i odrazu drugi? Bo jak inaczej przejść z hdd na ssd?
  15. Pawel1924

    Pomoc Qnap TS-231P wymiana dysków na ssd, czy warto?

    Cześć, w moim serwerze qnap TS-231P mam komunikat na jednym z dysków że posiada bad sectory. Mam 2 dyski po 2 TB. W związku z tym że muszę jeden wymienić to pomyślałem że teraz wymienił bym jeden na ssd 2tb a za jakiś miesiąc dokupił 2 ssd i podmienił za pierwszy dysk. Czy wymiana dysków na...