Recent Content by Pikpok

  1. Pikpok

    Pomoc UPS (oficjalnie nie wspierany)

    Ja mam przygode z UPSem ktory jest na lisciie kompatybilnosci a i tak nie dziala, USB go wykrywa ale nie pojawia sie do zarzadzania. Robilem rozne myki, miedzyi nnymi passthought to virtualki. I wszystko fajnie chodzilo, wirtualka (ubuntu i windows) widziala dobrze UPSa po USB az do czasu...
  2. Pikpok

    Pomoc Pytanie o podłączenie switcha.

    moze to CI pomoze: Udzielamy pomocy - Problem z agregacją portów.
  3. Pikpok

    Pomoc Problem z agregacją portów.

    Mam dokladnie ten sam switch podpietey do mojego tvs-471 zrobilem LAGa na 3 portach i wszystko smiga tak jak standard LACP opisuje. jedna sesja zawsze daje maksymalnie przepustowac pojedynczego kabla (1gbps u mnie). w moim wypadku dopiero 3 urzadzenia rownolegle korzystajace z qnapa wysycaja...
  4. Pikpok

    Pomoc Przerwane rozszerzanie wolumenu na Pooli

    A co na to helpdesk Qnapa? Kontaktowales sie z nimi? Jesli nie, to zachecam... Odpowiadaja po polsku ale cos mi sie wydaje ze rozszerzales wolumen robiac jeszcze cos innego, tak samo z siebie to raczej sie nie zepsulo
  5. Pikpok

    Pomoc CloudDriveSync

    Mam mala zagwozdke z dzialaniem joba synchronizujacego onedrive. Stworzylem dwa joby, jeden dla onedrive drugi dla dropbox. Oba ladnie mi synchronizuja zawartosc poszczegolnych chmur z lokalnymi folderamia na Qnapie niestety zadania z onedrive koncza sie zawsze bledem. A nie widze co jest nie...
  6. Pikpok

    Pomoc PXE + TFTP czyli linuksy bootowane po sieci

    Moi drodzy udalo mi sie ostatnio odpalic PXE + TFTP dla Clonzilli i Debiana Jako ze nie widzialem watku opisujacego to u nas, zostawie cos dla potomnych, moze komus sie przyda posilkowalem sie ponizszymi linkami: PXEBootInstall - Debian Wiki Clonezilla Live on PXE server How-To - PXE+TFTP -...
  7. Pikpok

    Pomoc Po upgrade problem dziwny z cronem ale nie tylko

    restart crona (reczny czy przez reboot qnapa) powoduje jego wyzerowanie do ustawien wpisanych w /etc/init.d/crond.sh - popatrz sobie w ten skrypt a wszystko stanie sie jasne. Polecenie /etc/init.d/crond.sh restart nadpisuje wszystko co wczesniej bylo recznie wpisane w /etc/config/crontab...
  8. Pikpok

    Pomoc CLI shutdown

    /sbin/poweroff dziala - o to mi chodzilo. Watek mozna uznac za rozwiazany i do zamkniecia. Mariusz dziekuje za pomoc!! Znajomosc Linuksa mysle ze to typowy offtopic, ale skoro chcesz mnie blizej poznac to chetnie odpowiem na to pytanie. : - ) Tylko wiesz, zonaty jestem : - ) Nigdy nie bralem...
  9. Pikpok

    Pomoc CLI shutdown

    Jak wylaczyc QNAPA z CLI? Moja histora przedstawia sie nastepujaco. Kupilem UPSa PowerWalker VI 2000 LCD, znajduje sie na liscie kompatybilnosci QNAP, niestety system go nie wykrywa. Podlaczalem przez rozne porty USB, robilem restarty, nic. Otworzylem nawet na to ticketa i czekam na feedback...
  10. Pikpok

    Pomoc UPS a virtualstation

    Dziękuję o to mi chodziło.
  11. Pikpok

    Pomoc UPS a virtualstation

    Pytanie tyeoretyczne czy jak UPS zainicjuje wylaczanie QNAPa to czy QTS wykonuje ponizsze polecenie (przykladowe) by w sposob prawidlowy wylaczyc maszyny wirtualne? inaczej pytajac czy maszyny wirtualne "zloza" sie prawidlowo czy z "hebla" robiac sobie krzywde? Dodam ze manual tego nie...
  12. Pikpok

    Pomoc vs_refresh command

    Czy ktos z Szanownych Forowiczow wie do czego to sluzy? - polecenie vs_refresh? [~] # crontab -l # m h dom m dow cmd 0 3 * * 0 /etc/init.d/idmap.sh dump 0 4 * * * /sbin/hwclock -s 0 3 * * * /sbin/vs_refresh uruchamia sie codziennie o 3ciej. Na necie znalazlem tylko wpis: [PERF] vs_refresh...
  13. Pikpok

    Pomoc Qsync synchronizacja dysku

    z darmowych apek polecam: Veeam EndPointBackup Veeam Support Technical Documentation ma ograniczenie do jednego "job'a" i zapisuje backupy do pliku, ale mozna wskazac duzo wybranych katalogow do zabezpieczenia SyncBackFree 2BrightSparks Help and Support to juz kombajn ktory robi...
  14. Pikpok

    Dzien dobry

    Witajcie jestem tu nowym bywalcem. Widze ze przez najblizsze miesiace bede czerpal garsciami z postow ktore tu znalazlem. Informacji jest na tyle duzo ze naprawde zejdzie szmat czasu zanim to wszystko ogarne. Jestem naprawde wdzieczny ze mam do nich dostep. Od dzisiaj jestem prywatnym...