Recent Content by Plachon

  1. P

    Pomoc Dostęp do Internetu przez PROXY

    No własnie o to mi chodziło. Natomiast obecnie w menu Control Panel nie ma juz Services, tylko jest od razu Applications
  2. P

    Pomoc Dostęp do Internetu przez PROXY

    Muszę skonfigurować dostęp do Internetu (głównie stron QNAP w celu pobierania aktualizacji i store) przez PROXY. Znalazłem ustawienia PROXY w Network Access. Wprowadziłem adres proxy i port ale nie działa. Jak sie połączę z QNAP po ssh i wykonam curl - x <ustawienia proxy> <strona> to mi działa...
  3. P

    Pomoc TVS-473e po aktualizacji do 5.0.0.2131 build 20220815 ma problem z RAM

    Mam 4 kości 2400 CL17 DDR 16GB Goodram. Każda sama dobrze działa. W połączeniu 3 sztuk tez jest OK. Po dołozeniu czwartej robi sie dziwnie. A Ty jakich używasz, to może wymienię.
  4. P

    Pomoc TVS-473e po aktualizacji do 5.0.0.2131 build 20220815 ma problem z RAM

    TVS-473e z 64GB RAM po aktualizacji do 5.0.0.2131 build 20220815 wykrywa tylko 3GB RAM. Do momentu aktualizacji kernela widział poprawnie 64GB, aczkolwiek ich instalacja była dziwna. Trzeba było dodawać kaza kość 16GB do kolejnego banku włączać i wyłączać NAS. Inaczej wykrywał jak chciał 32/48...
  5. P

    Instruktaż/Tutorial Konwersja z XVID do MKV

    No i dzięki. O to mi chodziło.
  6. P

    Instruktaż/Tutorial Konwersja z XVID do MKV

    Cześć. Niestety w nowych telewizorach Samsung wycofał sie ze wsparcia kodeka XVID. Dlatego mam prośbę o pomoc, jakiego narzędzia użyć do transkodowania materiałów z XVID do MKV. Niestety dostępne narzędzia w QNAP jak CAYIN Media nie obsługuje kodeka dzwięku AC-3. Obecnie muszę konwertować pliki...
  7. P

    Pomoc TVS-473e 64GB RAM

    Problem rozwiązany dzieki forum Added 64GB Memory to TVS-473 but only uses 30.9GB - QNAP NAS Community Forum W skrócie kości trzeba dokładać od banku 1 do 4 kolejno. Po każdym dołożeniu start NAS weryfikacja i potem shoutdown. Można na start załadowac 1+2 w dual channel. Co ciekawe NAS nie...
  8. P

    Pomoc TVS-473e 64GB RAM

    Specyfikacja podaje, że można ten model rozbudować do 4x16GB. Gdyby były 2 kości, to bym pomyślał, ze pomyliłem banki i nie działają w dual channel. Ale tutaj mam załadowane wszystkie banki. Wyjmę je jeszcze i zasadzę od nowa, moze w innej konfiguracji.
  9. P

    Pomoc TVS-473e 64GB RAM

    Dołożyłem do 2 kości Goodram 16GB 2400 CL17 DDR4 jeszcze dwie dodatkowe. Tak wiec mam 4 takie same kości. Wcześniej na 32GB działał bez problemu. Teraz NAS wykrywa mi 64GB, ale pisze że używalne jest 30. Tak jakby wykrył cały RAM, ale nie potrafił go obsłużyć? Zobacze może to kwestia wyjęcia RAM...
  10. P

    Pomoc UPS wyłączenie QNAP przy 30% naładowania baterii

    Zastanawiam sie czy można tak skonfigurować QNAP, aby wyłączał się jak naładowanie baterii osiągnie jakiś procent. Teraz można skonfigurować tylko ile minut po zaniku zasilania. W moim APC back 700 jest taka "inteligencja", która przełącza na zasilanie bateryjne, jeżeli napięcie w sieci jest za...