Recent Content by ronin.rs

  1. R

    Pomoc Gitlab docker

    Zrobiłem dokładnie to: Jak korzystać z aplikacji Container Station? Więc chyba jakoś to powinno działać skoro jest to oficjalnie dostępne, ponadto dziwi mnie fakt, że po wywołaniu w przeglądarce gitlaba większość usług samego qnap po prostu pada
  2. R

    Pomoc Gitlab docker

    NO ale to z oficjalnego repo qnap jak może nie działać ?
  3. R

    Pomoc Gitlab docker

    Witam. Zainstalowałem gitlab z pakietu docker, poszło ok, domyślnie aplikacja dostępna poprzez http na porcie 10080 Klikam w link. Efekt, strona się nie wczytuje, wiele usług samego qnap nie działa, nie działa pulpit na stronie głównej qnap, nie działa nawet qsync, ping odpowiada, połączyłem się...
  4. R

    Pomoc SVN Subversion auth problem

    Też używam git, ale mam te 10 - letnie repo w svn i muszę je mieć.
  5. R

    Pomoc SSH logowanie kluczem authorized_keys

    Tak to problem praw do pliku, dla nowych softów ścieżka: ls -alh /etc/config/ssh/
  6. R

    Pomoc SVN Subversion auth problem

    Szanowny kolego, strony man mam pod ręką w /opt nie ma. Tu bym znalazł bez pisaniana forum zaznaczę, że svn instalowałem z pakietu entware. Tak z ciekawości zapytam, czy ktoś używa svn wg. prot svn+ssh - dziwne rzeczy się tu dzieją. Oto do czego doszedłem, otóż jak używam tego zestawu to...
  7. R

    Pomoc SVN Subversion auth problem

    Czytam i szukam, literówkę poprawiłem. Natomiast teraz nie działa autoryzacja, moim zdaniem usługa te ustawienia czyta z innego pliku. Jak przeszukiwałem zasoby qnapa, natrafiłem na główny plik svnserve.conf a teraz nie mogę go znów namierzyć, gdzież on jest? find / -name "svnserve*" - od...
  8. R

    Pomoc SSH logowanie kluczem authorized_keys

    Mam problem z logowaniem siędo qnapa poprzez klucz. Szperałem na forum i znalazłem ten wątek: Rozwiązany - Plik authorized_keys Objawy mam podoble, ale plik authorized_keys dodałem już do wszystkich lokalizacji: /etc/config/ssh /etc/ssh ~/.ssh/ Zapis loga z próby połączenia: debug1...
  9. R

    Pomoc SVN Subversion auth problem

    Dzięki za podpowiedzi, idę do przodu ale sukcesu jeszcze nie ma. Zatem połączenie svn://rafal@qnap251b/wtest działa, niestety da się przeglądać anonimowo, pomimo ustawienia w konfigu inaczej. Wysyłka zmian jest autoryzowana. Natomiast połączenie: svn+ssh://rafal@qnap251b/wtest nie daje...
  10. R

    Pomoc SVN Subversion auth problem

    No dobrze, pytanie gdzie to zmienić, szukam plików już jakiś czas i nic, svn odpalam tak: /opt/bin/svnserve -d --listen-port=3690 --log-file /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.log -r /share/CACHEDEV1_DATA/subversion W logu nic ...
  11. R

    Pomoc SVN Subversion auth problem

    Witajcie, za pomocą entware zainstalowałem SVN odpalam z linii poleceń svnserve - działa - widzę na liście procesów. Stworzyłem testowe repo, w katalogu konfiguracji dodałem przykładowego użytkownika (passwd) a w pliku authz wpisałem [/] user1=rw Z klienta (tortoisesvn) próbuję pobrać -...
  12. R

    Pomoc Subversion SVN Entware instalacja

    Podziękował ;-)
  13. R

    Pomoc Subversion SVN Entware instalacja

    Witajcie. Zainstalowałem pakiet Entware, doczytałem, że optware już jest niewspierane. Problem w tym, że zależy mi na subversion, niestety w entware tego nie ma, jest jakiś sposób na zainstalowanie takiego oprogramowania? Co prawda znalazłem QGit, jednak ten pakiet nie rozwiązuje moich potrzeb...
  14. R

    Pomoc Podłączanie w qnap zdalnego zasobu smb

    Dzięki, wgrałem wersję 4.2, podłączyłem i fajnie się kopiuje, dzięki.
  15. R

    Pomoc Podłączanie w qnap zdalnego zasobu smb

    4.1.4, mam tez urządzenie TS-421 tam też nic takiego nie znajduję.