Recent Content by s-m00

  1. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    To chyba 'Copy' byłaby ok :s Pamiętasz może gdzie te polityki są? Macie pomysł dlaczego nie mogę zrobić one way sync na zdalny serwer? NA1 jest lokalizacji X, NAS2 jest w lokalizacji Y i jest połączony VPN do lokalizacji X Nie wykrywa NAS2
  2. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Utworzyłem synchronizację w jedną stronę. Fajnie, codziennie o konkretnej godzinie się robi. Ale mam takie pytanie. Ponieważ proces trwa kilka godzin, 1TB danych. Czy to nadpisuje wszystkie pliki, czy porównuje, i jeżeli coś brakuje, to kopiuje ze zdalnego NAS?
  3. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Ech. 9 godzin poszło ... Czy można utworzyć jakieś zadanie, że backupowane będą tylko nowe pliki na zdalny NAS? Bo nie chcę codziennie robić backupu 1 TB. Sorry, że tyle pytań, ale pierwszy raz robię kopię na zdalny qnap
  4. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Tak, to wiem. Ale czy będę mógł dokończyć backup, jeśli rozszerzę wolumin, czy trzeba będzie od nowa backupować? Nie, nie o to chodzi. Jestem chwilowo w innej lokalizacji, nie mogę wbić na NAS, żeby zobaczyć co się dzieje. Dostałem powiadomienie email
  5. S

    Pomoc Kopia QNAP->QNAP w różnych lokalizacjach - bezpieczeństwo

    Co byś proponował zrobić w takiej sytuacji? Jaki backup? NAS1 - na tym NAS robi się backup Nakivo, o godzinie X NAS2 - tutaj backupuje się cały katalog Nakivo, o godzinie X+3 Sorry, że się już powtarzam, ale czy ten komunikat oznacza, że będę mógł dokończyć backup, jeśli np. powiększę partycję...
  6. S

    Pomoc Kopia QNAP->QNAP w różnych lokalizacjach - bezpieczeństwo

    A jak wygląda to w przypadku kopii? Tworzony jest plik, w którym nie można podejrzeć folderów. Trzeba zrobić później przywracanie? Czy ta operacja zajmuje dodatkowo miejsca na dysku?
  7. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Przywracanie mówisz? Czyli musi być pod to jeszcze miejsce na NAS? Wiesz może, czy będzie można kontynuować backup, jeśli rozszerzę partycję? Czy już się zakończył (z błędami (?)) i po ptokach? Taki komunikat dostałem 'Failed to complete Backup job: "Backup". Insufficient storage space in cloud...
  8. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Jeszcze takie pytanie. Bo na zdalnym NAS zapisały się pliki z rozszerzeniem .qdff. Jak takie pliki później podejrzeć? Da się to normalnie przekonwertować czy coś?
  9. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Nie wiem, bezpieczne to? ;p Ale powiedz, jest możliwość ograniczenia działania VPN?
  10. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Wzorowałem się trochę na tym filmie Link: https://www.youtube.com/watch?v=wWTh7tG1b8I Z tym, że tutaj jest Backup Station (jakaś starsza aplikacja), ale mniej więcej przypomina HBS3 Robię identycznie jak na filmie - włączam RTTR na NAS2. Na NAS1 tworzę zadanie, ale ''detect server'' wypluwa...
  11. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Ok. Czy może wystarczyłoby ustawić zadanie synchronizacji? Wygląda to tak, że o godzinie X pliki z serwera są backupowane na NAS1, a gdy się zakończy ten proces, chciałbym, żeby z NAS1 robił się backup na NAS2
  12. S

    Pomoc Backupowanie na zdalny NAS

    Dzień dobry. Muszę utworzyć zadanie backupu z jednego QNAPA na drugi. Są w innych lokalizacjach, więc użyłem aplikacji QVPN. Natomiast moje pytanie brzmi, czego użyć do samego backupowania? HBS3 jest ok? Jeżeli ta aplikacja, to użyć RTTR czy Rsync? Są jakieś dobre manuale do tego? (moze i banal)...