Recent Content by SebastianM

  1. SebastianM

    Pomoc [TS-251+] NAS piszczy po starcie i nie widać go w sieci.

    W Network & Virtual Switch pokazuje mi, że Adapter ma statycznie przydzielony adres. Chyba pozostałość po moich eksperymentach z Dockerem/VM. Jak przestawiłem go na DHCP - problem zniknął. Nie robiłem 10s resetu urządzenia - wtedy ustawienia zostałyby usunięte i problem by zniknął. Do...
  2. SebastianM

    Pomoc [TS-251+] NAS piszczy po starcie i nie widać go w sieci.

    QFinder pokazuje NASa, ale z IP przydzielonym w poprzedniej stacji. W nowej używam zupełnej zakresów IP, a NAS nie pobrał z DHCP nowego IP. Musiałem zmienić zakres adresów w routerze i stał się widoczny oraz dostępny.
  3. SebastianM

    Pomoc [TS-251+] NAS piszczy po starcie i nie widać go w sieci.

    Nie mogę edytować poprzedniego posta. Diody obu HDD świecą ciągłym zielonym kolorem - czyli do zawartości dysku jest dostęp.
  4. SebastianM

    Pomoc [TS-251+] NAS piszczy po starcie i nie widać go w sieci.

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20181114 Model serwera: QNAP TS-251+ Korzystam z NAS od 2+ lat. Przeniosłem je ostatnio w nowe miejsce i do nowej sieci. Przez tydzień działało sprawnie (nie było wtedy dostępu do internetu, bez ISP). Urządzenie w którym momencie przestało być...
  5. SebastianM

    Pomoc Aktualizacja aplikacji docker

    Warte spróbowania, dziękuję. Trochę się napracowałem (BIOS vs UEFI) z uruchomieniem OSa w VM. Kolejny kłopot to brak wspólnego, współdzielonego schowka, na szczęście podmontowanie napędu VM<=> NAS wystarczyło. Docker (wewnąrz VM bez Xów) zbudował wszystko.
  6. SebastianM

    Pomoc Aktualizacja aplikacji docker

    Cześć, chcę wykorzystać QNAPa jako build serwer. Mam gotowy obraz dockera i gitlab-ci. Na maszynie lokalnej wszystko zbudowało się prawidłowo. Gdy uruchomiłem kontener na QNapie - wywala się. Problem jest podobny do tego RCC: Error in 'resource.qrc': Cannot find file '*.png'. Sugerowane...
  7. SebastianM

    Pomoc TS-251+ Nowy dysk by powiększyć dostępną przestrzeń

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20181114 Model serwera: QNAP TS-251+ Pierwotnie miałem w środku tylko jeden dysk. Wczoraj przyszedł drugi. Chcę powiększyć dostępną przestrzeń. Z tego co rozumiem - służy do tego RAID 0. W panelu sterowania widzę, że mój dotychczasowy dysk jest w...
  8. SebastianM

    Powitania od nowego użytkownika

    Cześć Wszystkim Przez ostatnie 4 lata korzystałem z NASa DNS-320. Kilka dni temu wkroczyłem do elitarnego grona użytkowników QNapa z modelem TS-251+. Ogrom opcji i ustawień w panelu sterowania tego NAS jest przytłaczający i liczę na Wasze wsparcie i rady w jego opanowaniu. Pozdrawiam