Recent Content by slawson

  1. slawson

    Witam ponownie

    Witam Was serdecznie Nie było mnie tutaj kilka ładnych lat. Sprzedałem nas-a, więc nie było czym się bawić ... Właśnie zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym Fujitsu Q800. Dzisiaj w nocy była fajna zabawa z szukaniem strych wersji oprogramowania. Operacja się udała. Zamiast okrojonego Fujitsu...
  2. slawson

    Pomoc Kluczyk kieszeni dysku

    Widziałem tą cenę Dla tego taniej podjechać do kogoś na operację trwającą pewnie 10 sekund.
  3. slawson

    Pomoc Kluczyk kieszeni dysku

    Witam Was serdecznie Czy ktoś z Warszawy lub okolic mógłby mi otworzyć kieszenie dyskowe w TS-439 Pro ? Niestety zaginęły kluczyki ... Pozdrawiam
  4. slawson

    Pomoc Odzyskanie danych

    Wielkie dzięki @jarlath <brawo> <brawo> <brawo> Zupełnie niepotrzebna była moja panika. Tak jak napisałeś wygrzebałem dane. Zgrałem na kolejny dysk, i spróbuję postawić tą 410 od nowa. Jeszcze raz Wielkie Dziękuję !!!!
  5. slawson

    Pomoc Odzyskanie danych

    Witam Was serdecznie niestety długo się nie nacieszyłem dobrze działającym TS-410 ;( ( 3.1.2_Build1014, 2x1TB Seagate, RAID1, ext4) wczoraj wieczorem nastąpił przykry wypadek. Mianowicie podczas wgrywania danych na TS nagle QNAP zniknął z sieci. Połączenie NAS do routera było, sprawdziłem na 2...
  6. slawson

    TS-410 i kissdx problem

    Witam serdecznie dziękuję po raz kolejny @hypnosiss. Postaram się to jakoś ładnie ustawić, chociaż będzie to dopiero następnym krokiem. Pierwszym jest niestety znowu mały zgrzyt we współpracy TS. Mam dvd Kiss DP-1500, podłączony do netu, i przez niego oglądam filmiki wystawione przez kissdx. W...
  7. slawson

    TS-410 i kissdx problem

    super :D dziękuję @hipnosiss udało się. Walczyłem przez WinSCP ale dawało <dupa> przez putty poszło wszystko tak jak powinno. Teraz tylko pozostało dodanie skryptu w autostarcie. Gdzieś na forum kiedyś to widziałem. Może znajdę ... wielkie PIWO :D dziękuję, udało się
  8. slawson

    TS-410 i kissdx problem

    Witam Was serdecznie 410 stoi już w domu uruchomiona. Wszystko mam już właściwie poustawiane, jednak niestety natrafiłem na problem. Niestety nie mogę zainstalować na niej kissdx. Miotam się już dłuższy czas i nie daję rady ;( Jest to jedna z niewielu rzeczy które muszę mieć. Optware wgrane i...
  9. slawson

    TS-410 Turbo NAS

    dziękuję za szybkie wyjaśnienie tematu :D @Silas gratki za ten artykuł, bo tak naprawdę to kupowałem "kota w worku" pozdrawiam
  10. slawson

    TS-410 Turbo NAS

    witam Was serdecznie mając doświadczenie z TS-209 II zakupiłem do sieci domowej TS-410 Turbo NAS. Niestety na stronie producenta nie ma informacji dotyczących tego modelu :[ Głównym powodem takiego zakupu była atrakcyjna cena, jak też możliwość późniejszej rozbudowy o kolejne dwa dyski...
  11. slawson

    TS-209 Pro/Std Official FW (Version 3.1.0 Build 0708)

    wszystko pozostało <jupi>
  12. slawson

    TS-209 Pro/Std Official FW (Version 3.1.0 Build 0708)

    witam tak jak u kolegów. Po aktualizacji serwer nie chciał wstać. Dwa razy twarde wyłączenie, wreszcie ruszył. Nie podniosły się dobrze wszystkie udziały. Następny, ale tym razem miękki restart. Podniósł się , i wszystko jest cacy :D Jedna rzecz mnie tylko denerwuje w nowym interfejsie, brak...
  13. slawson

    MySQL jako server bazy innych programów

    Witam dziękuję Viking, phpMyAdmin już postawione i działa. Jedna sprawa rozwiązana. Ale żeby nie było zbyt pięknie, wynikł inny problem. Mam do przeniesienia z MS MySQL 5, na Windowsie, bazę która waży ok 80 MB. Nie da się niestety jej wrzucić na Qnapa przez phpMyAdmina, limit do 8 MB...
  14. slawson

    MySQL jako server bazy innych programów

    Witam Was serdecznie, i korzystając z okazji życzę Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ! chciałbym odpalić na wbudowanym MySQL Server na TS209II (soft 2.1.2 - 1031T) nową bazę, służącą do programów nie wbudowanych w QNAPa. Chodzi mi o takie ustawienie, by 2 komputery obsługujące programy...
  15. slawson

    TS-639 - Nuclear Blast

    Witam Was osiągi to cacuszko rzeczywiście ma nieziemskie, jak również cenę ;> 5300 na allegro dodatkowo 6 x 465 za 1 TB Seagate = 8090 PLN, jeśli dyski z super serii ES.2, to będzie jeszcze więcej. Dysków 1,5 TB z tej serii jeszcze nie widziałem, ale pewnie będą. Szkoda, że mnie nie stać ...