Recent Content by specdriver

  1. S

    Pomoc QNAP TS-231 Losowe restarty

    Czy to przypadkiem nie dotyczy mojego modelu? Rozwiązany - TS-231 Upgrade pamięci RAM. Na co zwrócić uwagę. Więc chyba nie mamy dalej co rozmyślać nad wymianą pamięci a tylko zrobieniem testu. W weekend spróbuje ogarnąć ten test pamięci RAM. Edyta: Czy jest może na forum instrukcja jak...
  2. S

    Pomoc QNAP TS-231 Losowe restarty

    To inaczej może. Jest ktoś z Wrocławia do kogo można by podjechać i pomógłby w temacie sprawdzenia serwera/podmiany ram? Ja jestem lewy w takich tematach i nie chce pogorszyć sprawy.
  3. S

    Pomoc QNAP TS-231 Losowe restarty

    5 [ 92.698387] UBI: number of corrupted PEBs: 0 [ 92.702869] UBI: max. allowed volumes: 128 [ 92.707503] UBI: wear-leveling threshold: 4096 [ 92.712232] UBI: number of internal volumes: 1 [ 92.716685] UBI: number of user volumes: 1 [ 92.721144] UBI: available PEBs...
  4. S

    Pomoc QNAP TS-231 Losowe restarty

    Nie mam laptopa aby mieć jak sprawdzić pamięć, to raczej robota serwisu powinna być. Koledze Qnapa nie będę też rozkładał. Odebrałem, podłączyłem i po kilku minutach już restart, próba kopiowania plików z jednego na drugi serwer od razu restart. Nie sadzę aby ponowna reklamacja coś wniosła skoro...
  5. S

    Pomoc QNAP TS-231 Losowe restarty

    Dzięki za wszelką pomoc. Odbiorę więc paczkę. Sprawdzę na nowym zasilaczu i najwyżej jeszcze raz reklamacje wystawie. Zadzwonię też wcześniej do kierownika serwisu i nakreślę sytuację. Nie widzę na stronie eMAG kontaktu do serwisu, mam nadzieje, że na infolinii podadzą kontakt. krissos jak...
  6. S

    Pomoc QNAP TS-231 Losowe restarty

    Witam, w kwietniu 2015 zakupiłem serwer QNAP TS-231. Chodził od tamtej pory bez zarzutu. Pod koniec roku pojawiły się restarty, kompletnie losowe, nieważne czy coś było robione czy nie (oglądanie filmów, odczyt/zapis plików). Pomyślałem, żeby postawić system od nowa bo miałem kopie więc to nie...
  7. S

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    uPNP na routerze jak i NAS wyłączone, przekierowane ręcznie i nadal nic.
  8. S

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Tak jak u Ciebie VPN server PPTP ok 1723 TCP
  9. S

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    1. Przy próbie łączenia z VPN zgodnie z instrukcją jaką mam na Qnap.com. 2. Tak używam
  10. S

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Czy na Netgear WNR3500L na Tomato 1.28 też nie ma prawa hulać? Zrobiłem zgodnie z instrukcją na How to set up VPN service on QNAP NAS :: Security、Internet ::NAS :: QNAP jednak ciągle otrzymuje błąd 868 nie nawiązano połączenia zdalnego, ponieważ nazwa serwera dostępu zdalnego nie została...
  11. S

    Witam

    Na razie czytam i juz pare rzeczy ogarnalem dzieki instrukcjom na forum. Qnap w necie i vpn sa swietnie opisane, choc nie wszystko poszlo z palca. Sent from my MI 2S using TapatalkCoś raczej jest nie tak, bo nie wierze żeby Zyxel był lepszy od Qnap'a. Strasznie długo mi łączy poprzez qfile na...
  12. S

    Witam

    Cześć, zmieniłem swojego wysłużonego Zyxela NSA310 na Qnap TS-212 i chciałbym się dowiedzieć za pomocą tego forum co tam można zdziałać, jak najlepiej skonfigurować aby to "latało" w porównaniu z NSA310 :) Mam nadzieje, że pomożecie, bo wiedza o NAS marna mimo używania już od kilku lat...