Recent Content by stacho

  1. S

    Pomoc Problem z poszerzeniem pojemności - TS439 - 3x3TB WD RED

    Mogę wykonać ...ale może opiszę wcześniejszą historię tego nas-a w skrócie .. Działa u mnie w firmie już od kilku lat i działał bezawaryjnie - raz wymiana dysku, ale bez problemu sobie odbudował (4 dyski 1TB seagate - raid5) W między czasie zakupiłem nowe lepsze qnapy, a w tym posypał się znowu...
  2. S

    Pomoc Problem z poszerzeniem pojemności - TS439 - 3x3TB WD RED

    czyszczenie cache nic nie dało ... próbowałem ... (logowałem się też z innych komp.), sprawdzałem porty, ustawienia routera (Mikrotik RB2011 2HND-IN) i nic... ale udało się inaczej rozwiązać problem ... połowicznie ;) Zrobiłem downgrade do wersji 3.8.4 i wszystko hula ... hm ... jakiś bug ...
  3. S

    Pomoc Problem z poszerzeniem pojemności - TS439 - 3x3TB WD RED

    Tak też zrobiłem już trochę wcześniej ... zobaczymy jak teraz zareaguje :-) Trochę to mu zajmie :-)I zrobiłem pełną inicjalizację ... i wynik: nie mogę niestety się teraz zalogować przez http ... pojawia się strona do logowania, wpisuję odpowiednie dane i wisi... pojawia się stronka "Loading..."...
  4. S

    Pomoc Problem z poszerzeniem pojemności - TS439 - 3x3TB WD RED

    Dokładnie ... powinno być 5,6 TB ... wykonuję operację expand ...i niestety, pamięć nie zwiększa się. jeżeli chodzi o dane, to nie ma tutaj żadnych ... to są nowe dyski. stare znalazły inne zastosowanie ;)
  5. S

    Pomoc Problem z poszerzeniem pojemności - TS439 - 3x3TB WD RED

    Witam Mam problem jeżeli chodzi o uzyskanie odpowiedniej pojemności wolumenu dla 3 dysków 3TB w raid 5. Maksymalna rozmiar jaki mogę osiągnąć to 4028 GB i nie mogę więcej (poszerzenie pojemności) Dodam, że qnap jest po resecie, dyski są nowe. Proszę o pomoc. Pozdrawiam