Recent Content by Stasiu

  1. Stasiu

    Pomoc Nowy Dysk - problem

    no właśnie nie zaczyna... ręcznie nie widzi drugiego dysku
  2. Stasiu

    Pomoc Nowy Dysk - problem

    Witam, Od kilku dobrych lat mam TS-253 Pro dwa dyski po 2TB połącznone w raid 1. Jeden z dysków od jakiegoś czasu miał humory a ostatnio wyskoczyły bad blocki wiec zakupiłem dwa nowe dyski po 4TB. Ten dobry wykorzystam sobie gdzie indziej a zwiększę pojemność QNAPA do robiło się ciasno...
  3. Stasiu

    Pomoc Zdegradowanie RAID 1 - awaria dysku?

    Witam wszystkich, Proszę o pomoc. Jestem posiadaczem QNAP jak poniżej. Dwa dyski WD RED pracują w RAID 1. Około 2 miesiące temu zauważyłem powiadomienie o zdegradowaniu grupy RAID 1 w puli magazynu 1. Pomyślałem dysk szlag trafił ale wyciągnąłem i włożyłem dysk i zaczęła się odbudowa. Po...
  4. Stasiu

    Pomoc Padł Qnap po tworzeniu wirtualnego switcha

    Tak też uczyniłem. Dziękować bardzo Panowie. No niby takie proste a człowiek szukał jakiegoś trudniejszego rozwiązania :) Miłego wieczoru. Jeszcze raz dzięki. Już wszystko gra.
  5. Stasiu

    Pomoc Padł Qnap po tworzeniu wirtualnego switcha

    Padł NAS to powiedzmy.... przenośnia... ale do konkretów: 1. Jak wyciągnę dyski to NAS jest widziany pod dotychczasowym IP.... ping działa.... putty się łączy - tutaj Qfinder nie widzi go wcale 2. po włożeniu dysków Qfinder wykrywa go pod starym IP ale ani ping nie wraca ani putty się nie...
  6. Stasiu

    Pomoc Padł Qnap po tworzeniu wirtualnego switcha

    Witam wszystkich, Właśnie padł mój QNAP :( Mam nadzieje, że z Waszą pomocą powstanie. Po kolei: Tworzyłem sobie właśnie witrualny switch bez skomplikowanych bajerów. Chciałem tylko żeby był osobnym tworem odizolowanym od reszty. Na końcu po kliknięciu Zakończ mieliło mieliło aż tu nagle...
  7. Stasiu

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    wielkie dzięki Pigers - to było to... NAS śmiga jak przedtem :)
  8. Stasiu

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    po wyjęciu dysków widać w sieci... po włożeniu znów echo
  9. Stasiu

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Próbowałem tzw dupa... (przepraszam bardziej delikatnych za wyrażenie). Nic się nie dzieje. Nic nie pika... A chyba powinno. Żadnych zmian.
  10. Stasiu

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Nigdzie nie pisze ze nie mogę się dostać z poziomu Q do jakis tam maszyn. Musieliśmy się źle zrozumieć. Nie mogę dostać się do Q.... Mam nadzieje ze ta informacja pozwoli Ci pomóc
  11. Stasiu

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Ale jak mam wykonać downgrade? W przeglądarce jest wszystko ok... Router nie daje IP qnapowi to po sieci jest niewidoczny. Podłączanie bezpośrednie do pc nie przynosi żadnego rezultatu. I do brzegu.... Nie mam pojęcia jak zrobić downgrade nie potrafiąc wejść na qnap.
  12. Stasiu

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Witam, Pigers (bądź ktokolwiek). Mógłbyś rozwinąć temat. Mam podobny problem jak Jac3k27. Po ostatniej aktualuzacji mój qnap (ts-253 pro) przestał być widoczny w sieci (ostatnio widziany 11.05.2017). Nie reaguje na nic. Od routera nie dostaje ip. Pomysły się mi wyczerpały. Zasadniczo mógłbym...
  13. Stasiu

    Pomoc Xeams - poczta nie wysyła wiadomości :(

    Mariusz z całym szacunkiem ale póki co wybiegamy w przyszłość rozmawiając o rekordzie spf. Będzie mi on potrzebny jak już mail wyjdzie z mojego serwera... póki co jak pisałem wyżej nie wychodzi. Z logów nie wynika nic... port 25 zablokowany więc maile nie wychodzą bo serwery nie mogą...
  14. Stasiu

    Pomoc Xeams - poczta nie wysyła wiadomości :(

    a w zasadzie co mi tam.... stawicki.eu jakieś błędy w testach wyskakują ale dużo to mi one nie mówią :/
  15. Stasiu

    Pomoc Xeams - poczta nie wysyła wiadomości :(

    do xeams.... szukam w takim razie ewentualnie na priv... nie chce upubliczniać :)