Recent Content by Tokepit

  1. T

    QNAP TS-809 Pro

    Jeśli 8 dyskowy QNAP PRO z dyskami jest wystawiany za 2000 PLN to albo to dumping albo QNAP tak g...wart....
  2. T

    Pomoc Może drobiazg - jak się pozbyć udziału "home"

    Super - pomogło - dzięki.
  3. T

    Pomoc Może drobiazg - jak się pozbyć udziału "home"

    Witam, Poukrywałem w konfiguracji "Foldery współdzielone" wszystkie domyślne foldery za wyjątkiem "Multimedia" gdzie chce utworzyć folder dla filmów i muzyki. Jednak w otoczeniu sieciowym widzę na NASie 2 udziały - Multimedia i Home. Jak się pozbyć tego udziału "Home"? W ustawieniach "Foldery...
  4. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - jak uzyskać deklarowaną prędkość?

    Skład kompa to i7 2600K, 16 GB RAM, płyta Asus-8Z77-V Pro. Teoretycznie nie powinno być problemów...
  5. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - jak uzyskać deklarowaną prędkość?

    Generalnie kopiuje przez otoczenie sieciowe. Komp i NAS połączony do gigabitowego switcha kabelkami sieciowymi kat.6. Nie wiem jakich informacji jeszcze potrzebujesz - generalnie w tematyce połączeń sieciowych wiem mniej niż bym chciał...
  6. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - jak uzyskać deklarowaną prędkość?

    Witam, W specyfikacji modelu TS-419P II jest napisane: The TS-419P II delivers outstanding performance at over 109 MB/s download speed and 75 MB/s upload speed with RAID 5 configuration under Windows network setup. Ja zrzucam dane z dysku kompa (wewnętrznego) na QNAPa (sieć 1GB, RAID0 w...
  7. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Hej, Tak. po tym jak NAS zobaczył RAIDa utworzyłem udziały i wszystkie pliki zostały zobaczone. Nie wiem czemu wcześniej NAS nie widział RAIDa... Nie udało mi się zrobic tego: najprościej wejść za pomocą putty w \share\"twój fajny raid 0"\ i obejrzeć katalogi tam. bo "mój fajny raid 0" nie ma...
  8. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Witam, Nie wiem jak to się stało ale dziś przy wyłączonym QNAPie wsadziłem dyski do zatok 3/4, odpaliłem NASa i zobaczył RAIDa w 3/4 !!!!! Utworzyłem udziały, które były na tym wolumenie i system spokojnie odnalazł ich treści :) Mam jednak jeszcze jedno pytanie - odtworzyłem 2 udziały a czy jest...
  9. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Chyba mi odpowiedziałeś zanim zadałem pytanie :). Czyli, po odbudowie RAID0, wchodzę w działkę zarządzania udziałami, tworze udział "Piter" ma woluminie 3/4 i po jego utworzeniu "nagle" zobaczę z otoczenia sieciowego wszystkie foldery jakie tam umieściłem?
  10. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Czy po sklejeniu dysków 3/4 z powrotem w RAID0 NAS zobaczy na nim udział jaki był wcześniej? O co mi chodzi - otóż tam gdzie tworzyłem udziały (i gdzie domyślnie widać np, Multimedia, Download, Trash itp) tam tworząc udział "Piter" musiałem wybrać, że tworze go na woluminie paskowym (czyli na...
  11. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Mariusz, czy faktycznie jest tak, jak tu piszą, że QNAP trzyma ustawienia konfiguracyjne na jednym z dysków a nie w pamięci? Dla mnie to bez sensu bo jak coś trafi dysk 1 to znaczy że postawienie systemu na nowym dysku spowoduje, że żadne RAIDy w pozostałych zatokach, żadne udziały itp nie będą...
  12. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Dyski są wyciągnięte i leża obok NASa a NAS jest wyłączony. Wolałem nie grzebać w nim gdy już widziałem co narobiłem...
  13. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    OK, Mogę to zrobić ale niestety w sobotę - w tygodniu pracuje 5 dni poza domem zatem dopiero po powrocie będę mógł cokolwiek z tym podziałać.
  14. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Wiem, że namieszałem ale by to ująć krótko - miałem RAID1 w zatokach 1/2 i RAID0 w 3/4. Potem postawiłem system "od zera" (przez swoją głupotę) z RAID0 w zatoce 1/2 i myśląc, że RAID0 z zatok 3/4 będzie widoczny po staremu (udziały a co za tym idzie wszystkie dane jakie na niego skopiowałem). A...
  15. T

    Pomoc QNAP TS-419P II - nie widzi macierzy RAID 0 z ważnymi zdjęciami

    Ach...teraz widzę ten chat... na pierwszym woluminie siedzi konfiguracja nas, najprościej pozapinać jak było przed zmianami i odtworzyć kopię zapasową wykonanej konfiguracji systemu? Odpowiadam: Generalnie choć tego NASa mam już jakiś czas nie znam się specjalnie na tym. Nie miałem pojęcia, że...