Recent Content by tom.nap

  1. tom.nap

    Pomoc kosz systemowy

    rozumiem że nie jest to tak jak w windows, a co jesli chcę usunąć jakis plik/katolog z kosza systemowego NASa?? to skad będę wiedział że go usunąłem TG
  2. tom.nap

    Pomoc kosz systemowy

    Witam zauważyłem ostatnio, że w koszu systemowym mam dokładnie te same katalogi co w file station, obawiam się że jak je usunę to pozbędę się wszystkiego, chociaż w koszu w niektórych katalogach coś się znajduje a inne są puste pozdr TG Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD...
  3. tom.nap

    Pomoc explorator a'la Total Commander

    Witam NAS QNAP HS251+ ma z przodu gniazdo USB, przed które się podłączam z dyskiem twardym, po czym wybieram pliki z dysku HDD które chcę przegrać do NASa, przyznam że wyklikanie 400 plików jest trochę monotonne, no ale dałęm radę mieliło to bardzo długo, co jaki czas pojawiał się komunikat czy...
  4. tom.nap

    Pomoc explorator a'la Total Commander

    Witam widziałem podobny temat poruszany w 2014r, niestety teraz nie za bardzo można skorzystać?? z tego rozwiązania, pytanie mam następujące chciałbym wyłącznie na NASie zainstalować dwa równoległe okna z możliwością podglądu tego samego katalogu, czy w ogóle istnieje taka możliwość?? Próbowałem...
  5. tom.nap

    Pomoc tworzenie nowego folderu/katalogu

    Witam faktycznie tak jak napisałeś nie było to trudne, natomiast z czystej ciekawości do czego służy instalacja folderu jak na załączonym rys. q3, i czy zawsze tylko można założyć nowy folder poprzez folder współdzielony jak na rys. q2, a teraz mając utworzony katalog z drugiej strony jak go...
  6. tom.nap

    Pomoc tworzenie nowego folderu/katalogu

    witam prozaiczne pytanie, chciałbym mieć strukturę katalogów taką jak w komputerze, niestety QNAP pozwala mi dodać katalog tylko w "systemowych katalogach" jak download, home, homes, multimedia, etc... Dodam tylko że próbuję to zrobić poprzez file station, nawet jeśli jestem na samej górze i...
  7. tom.nap

    Pomoc QNAP TS 251+ konfiguracja dysku twardego

    w tym sęk, że instrukcja w łopatologiczny sposób tego nie opisuje, ale wystarczy mi druga częsć odpowiedzi, dziękuję, nie przeszkadzam, chyba że dzis wieczorem bym gdzies jeszcze utknał...:)
  8. tom.nap

    Pomoc QNAP TS 251+ konfiguracja dysku twardego

    a czy mogłbym w łopatologiczny sposób prosić o wyjasnienie pomiędzy: statycznym wolumen pojedyńćzym wielokrotny wolumen typu thick, oraz wielokrotny wolumen typu thin, i czy wybór 1-szego będzie miał jakis wpływ na montaż drugiego dysku HDD tak aby stworzyć RAID 1, czy może dane będą kasowane??
  9. tom.nap

    Pomoc QNAP TS 251+ konfiguracja dysku twardego

    Witam postawienie systemu od nowa wiąże się z nacisnięciem magicznego przycisku reset z tyłu obudowy?? aha, to dzieki, tak spróbuję, później rozumię będzie cała procedura z kreatorem od początku i tam muszę zaznaczyć utwórz pojedyńczy wolumen?
  10. tom.nap

    Pomoc QNAP TS 251+ konfiguracja dysku twardego

    Wiem , natomiast na razie fundusze na to nie pozwalają, ale gwiazda się zbliża i list napisany do Św.:) Witam postawienie systemu od nowa wiąże się z nacisnięciem magicznego przycisku reset z tyłu obudowy??
  11. tom.nap

    Pomoc QNAP TS 251+ konfiguracja dysku twardego

    Witam Stałem się posiadaczem QNAP TS 251+, 2 GB RAM, jako bezpieczniejszego medium do archiwizacji mojej kolekcji zdjęć, zakupiłęm pojedyńczy WD RED 3 TB, przeszedłęm kreatora konfiguracji QNAP'a no i zacząłem bawić się systemem, i od razu co mnie trochę przeraziło, że z mojego ogromnego...
  12. tom.nap

    Kawa i papierosy QNAP TS-251+ vs TS-253A

    Witam rozważam zakup jednego z powyższych NASów, oprócz głównego zastosowania, chciałbym zastosować serwer jako domowe centrum rozrywki 251+ ma jeden przewód HDMI, dlatego aby nie żąglować przewodami wymysliłem sobie aby serwer miał 2 HDMI, jeden podłączany do TV drugi do amplitunera...
  13. tom.nap

    witam serdecznie wszystkich użytkowników

    Nadszedł czas na postawienie serwera i wybór padł na QNAP'a , na dzień dzisiejszy rozgryzam temat, więc mam nadzieję że nie będę za bardzo przeszkadzał.....:)