Recent Content by tomal

  1. T

    Pomoc rozbudowa ts-251d

    Tak, widziałem ten artykuł, stąd też ten pomysł o włożenie drugiego takiego samego pojemnościowo dysku bez wyłączania serwera i utraty danych. Jedynie zastanawiałem się nad nowo instalowanym HDD czy mogę go bez formatowania zamontować. Niby jest tam info że dane z nowego HDD zostaną usunięte...
  2. T

    Pomoc rozbudowa ts-251d

    -tak, chciałem aby dyski pracowały w RAID 1, nie pamiętam tylko czy coś takiego ustawiałem przy pierwszej konfiguracji czy jako standard jest załączone. -a dysk pracował w starym NASie innej firmy nie QNAP, stąd jakieś nieistotne dane na nim.
  3. T

    Pomoc rozbudowa ts-251d

    Witajcie.... Może i banalne, ale zmęczenie zmusza mnie do napisania. Mam TS-251D z zamontowanym jednym HDD 1TB. Postanowiłem jednak dołożyć drugi HDD o tej samej pojemności dla bezpieczeństwa danych. Z tego co rozumiem, wystarczy że w wolną kieszeń na pracującym NASie dołożę drugi dysk i sam się...
  4. T

    Pomoc VPN PPTP działa ale brak dostępu do NASa

    nie... powracam do tematu... dziś postanowiłem jeszcze raz połączyć się i .... okazało się, że jak mam w lapku DNS googlowskie to nie łączy mnie po VPNie, ale jak ustawię DNS na Orange to połączenie mam... to wina jakiś moich ustawień, czy operator wycina? Pozostaje problem z dostępem do samego...
  5. T

    Pomoc VPN PPTP działa ale brak dostępu do NASa

    -Nie działa ani jak wpisuję adres NASa 192..... ani jak wpisuję adres NASa 10.... a pingi chodzą... -a jaki protokół do VPNa proponujesz?
  6. T

    Pomoc VPN PPTP działa ale brak dostępu do NASa

    Witam, Na wstępie napiszę, że kiedyś uruchomiłem na swoim NASie TS-251+ serwer VPN (QVPN Service - na protokole PPTP). Wszystko działało ładnie dopóki nie zmieniłem operatora.... z UPS na Orange. Operator Orange dostarczył nowy router, zmieniłem więc w nim adresację sieci lokalnej jaką używałem...
  7. T

    Pomoc TS-251+ VPN

    brawo Ty ;) a przeglądałem ten artykuł, zmyliły mnie zrzuty ekranu z artykułu gdzie był pokazany serwer VPN w panelu sterowania. Dzięki ;)
  8. T

    Pomoc backup danych na komputer

    ok, ale to nie są chyba aplikacje na NASa? którą aplikację na NASa byście polecili - kopia folderu z NASa na komputer w sieci lokalnej?
  9. T

    Pomoc backup danych na komputer

    ok, ale to kopia a nie koniecznie backup. Chciałbym aby NAS raz w tygodniu robił backup jednego z folderów na komputer (np backup przyrostowy).
  10. T

    Pomoc backup danych na komputer

    Odnawiam temat, co polecicie do zrobienia backupu ale z NASa na komputer?
  11. T

    Pomoc TS-251+ VPN

    Witajcie, Zapewne banalne pytanie, ale od czegoś trzeba zacząć... Qnap TS-251+, służy już jako lokalny file serwer. Co zrobić aby połączyć się z zewnątrz do danych? W panelu sterowania w aplikacjach nie mam serwera VPN, czy muszę więc użyć myQNAPcloud czy jest opcja włączenia gdzieś serwera...
  12. T

    Witajcie ;)

    Witam wszystkich bywalców, właśnie zakupiłem sobie QNAPa... i mam zamiar potestować kilka podstawowych funkcji. Mam nadzieję, że znajdę tutaj ciekawe tematy, a ewentualnie otrzymam rozwiązania dla błahych dla Was już problemów ;)
  13. T

    Pomoc Powiadomienia przez maila za pośrednictwem home.pl

    Witam, i udało się uruchomić powiadomienia przez home.pl?