Recent Content by Tomarek

  1. Tomarek

    Pomoc Nowy dysk do minitoringu na istniejącym serwerze

    Tak to jest kiedy człowiek się śpieszy, sorka :D
  2. Tomarek

    Pomoc Nowy dysk do minitoringu na istniejącym serwerze

    Siewcu, ok mam w domu adapter. Zweryfikuję i w razie czego będę jeszcze wraac do tematu. Dzięki
  3. Tomarek

    Pomoc Nowy dysk do minitoringu na istniejącym serwerze

    jest jakaś możliwość go sprawdzenia zanim wyślę na rekalamcję?
  4. Tomarek

    Pomoc Nowy dysk do minitoringu na istniejącym serwerze

    Silas, ok rozumiem ale qnap nie widzi nowej przestrzeni, a sam dysk pokazuje że jest błąd:
  5. Tomarek

    Pomoc Nowy dysk do minitoringu na istniejącym serwerze

    Cześć, zanim zacznę coś działać pisze do was z paroma pytaniami. Mam serwer na maszynie TS-431K z 2 dyskami 1 TB na RAID 1. W zupełności na moje potrzeby to wystarcza. Chciałbym założyć system monitoringu złożony z 5-6 kamer i dlatego dokupiłem dysk 8TB. Po włożeniu musze oczywiście...
  6. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Udało się rozwiązać problem:) Udało się wszystko skonfigurować. Powodem był ruter. Nie chciał przyjąć przekierować portów ale zrobiłem mu twardy restart(do ustawień fabrycznych) i po ustawieniu wszystkiego na nowo ruszyło :)
  7. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    ok, w takim razie DWR-921-96A1. Niby robię wszystko wedle instrukcji ale nie chce to pójść :/ Może jakoś możemy się połączyć zdalnie? 1641562171 Ktoś jest w stanie pomóc?
  8. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Z tego co patrzę to mam otwarte tylko 23, 80 i 443. Wiec problem jest z portami. W takim razie jak mogę inaczej odblokować port na ruterze skoro mam:
  9. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Wall'a nie mam włączonego. Ale mam inny port do QNAP'a ustawiony, może tu jest błąd?
  10. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Niestety Qbelt'em nie mogę się łączyć ponieważ laptop z którego będzie próbować się łączyć ma Win7 i appka do Qbelt'a nie działa. Co do samych portów to zastanawiałem się wcześniej nad tym i chyba ruter z T-Mobile jest jakąś bida edyszyn i nie mam możliwości wyboru udostępniania portów pomiędzy...
  11. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Cześć, powracam z tematem. Udało się z dostawcą ustawić publiczny adres IP. Od początku skonfigurowałem całego VPN i teraz adres IP publiczny jest taki sam co adres serwera VPN na QNAP'ie. Udostępniłem port TCP 1194 na ruterze pod adresem IP VPN ale podczas próby łączenia nadal coś nie działa...
  12. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Dziękuję Panowie w takim razie za pomoc i szukam nowego dostawcy :)
  13. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Z tego co patrzę to mam prywatny ponieważ mam inny IP na ruterze a inny na stronkach gdzie pokazuje Twoje IP. Ale dziwne bo na stronach które pokazują Twoje IP mam ten sam adres co skonfigurowałem na zdalnym serwerze VPN. Co w takiej sytuacji polecacie? Czy szukać nowego operatora czy z...
  14. Tomarek

    Pomoc Prośba o pomoc z połączeniem z VPN

    Cześć, piszę do was z prośbą o pomoc z konfiguracją VPN. Od 2 dni się z tym bujam ale mam nadzieję że wy mi pomożecie. Otóż idąc zgodnie z wieloma poradnikami dotyczącymi QVPN doszedłem do etapu próby połączenia się z serwerem przez VPN. Wszystko szło dobrze aż trafiłem na problem z...