Recent Content by tomik67

  1. tomik67

    Pomoc Samoczynny restart Qnapa

    W przypadku samoczynnej aktualizacji na TS-453D stworzył się folder Multimedia na woluminie 1 pomimo że miałem taki stworzony na woluminie 2, sam katalog pozostał z zawartością ale był niewidoczny i zmieniła się ścieżka dostępu na tego nowego, pustego zresztą.
  2. tomik67

    Pomoc Samoczynny restart Qnapa

    Ja także miałem w nocy samoczynną aktualizację na TS-251 i TS-453D z wyłączoną automatyczną aktualizacją, co ciekawe dwa TVS-471 ze starym firmware 4.3.4 20180810 nie zaktualizowały się.
  3. tomik67

    Pomoc Zepsuty QNAP 253Be (procesor) 3 miesiące po gwarancji.

    Czy moglibyśmy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat uszkodzonego układu i sposobu jego wymiany ?.
  4. tomik67

    Pomoc Qnap czy router - tworzenie VPN

    Jeśli kolega ma pewne podstawowe umiejętności w obsłudze konsoli polecam nabyć router mający możliwość instalacji OpenWRT (np.Netgear R6220 z lub bez GUI) stąd .: eko.one.pl - start .. i uruchomić na nim tunel Wireguard, jest niesamowicie lekki, nawet nie najmocniejsze routery dają spokojnie...
  5. tomik67

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    Czy TS-251 z podobnymi objawami poddałby się podobnej kuracji ?. Złącze LPC-CN1 jest identyczne, płyta ma siostrzany procesor Celeron J1800
  6. tomik67

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    Jest tutaj.: Intel Celeron J1900 SR1UT 2GHz PROCESOR Proponują zakup wraz z wymianą za około 500 pln., tak przynajmniej odpowiedzieli jak pytałem o j1800 do TS-251
  7. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    A ile takich przypadków było ?. Jakie były objawy ?.
  8. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Też się tego obawiam, stąd moje pytania o jednoznaczność objawów.
  9. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Gwarancja: 8 m-cy w przypadku montażu w naszym serwisie 1 m-c w przypadku montażu poza naszym serwisem
  10. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Jest tutaj.: Intel J1800 SR1UU 2.41GHz PROCESOR W mailu odpisali że procek + wymiana około 500 pln.
  11. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Nawet nie przyszło mi do głowy wymiana całej płyty bo to rzeczywiście nieopłacalne, tylko o wymianie (przelutowaniu) procka na stacji BGA. Szkoda mi po prostu sprzętu. Mam jeszcze pod opieką starego dobrego DNS-323 d-linka i działa po dziś dzień bez zająknięcia.
  12. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Tylko że to jest bomba z opóźnionym zapłonem, procesory opisane w artykułach siedzą w niezliczonej ilości NAS'ów, odtwarzaczy multimedialnych, komputerkach przemysłowych, urządzeniach AGD itp. i w zależności jak są użytkowane problem wystąpi wcześniej lub później, lub urządzenie "zejdzie"...
  13. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Nie mam możliwości sam dokonać wymiany, procek jest lutowany na płycie głównej, potrzebna stacja BGA, sklep oferuje usługę wymiany.
  14. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Po opisanych przeze mnie objawach czyli brak jakiegokolwiek dźwięku systemowego, brak oznak bootowania, brak obrazu po HDMI , świecące na czerwono diody obydwu dysków niezależnie od tego czy są w środku czy nie podejrzewam że to wina procka. Ale chciałem się upewnić i usłyszeć opinie...
  15. tomik67

    Pomoc Ts-251+ czy martwy?

    Niekoniecznie, ten TS-251 ma co najmniej sześć lat, INTEL przyznał że część procesorów ma wady które mogą się objawić po pewnym czasie w zależności od sposobu użytkowania urządzenia w którym jest wbudowane. Można znaleźć informacje na ten temat np. tutaj.: Another Atom Bomb Intel Atom E3800 Bay...