Recent Content by travnick

  1. travnick

    Pomoc Czy da się edytować swój post na forum?

    mhm, szkoda, chyba aż taki zły post nie wyszedł, jednak mocno się zdziwiłem co się wydarzyło Pomoc - Użycie wyświetlacza LCD Chciałem to jakoś poprawić wizualnie.
  2. travnick

    Pomoc Użycie wyświetlacza LCD

    Nie widziałem odpowiedzi a sam też szukałem rozwiązania więc wrzuciłem. Jak to rozwiązałeś?
  3. travnick

    Pomoc Złącze PCI-e w TS-453A

    Dzięki za informację. No to cóż zrobić, zostaje jedynie opcja przeniesienia systemu na dysk usb3 i wsadzić do obudowy (miejsca tam jeszcze sporo).
  4. travnick

    Pomoc Czy da się edytować swój post na forum?

    Czy da się edytować swój post na forum?
  5. travnick

    Pomoc Użycie wyświetlacza LCD

    Z wyświetlaczem można dogadać się po /dev/ttyS1 Na zwykłym debianie to działa (OMV), chwilowo nie mam QNAPa zainstalowanego, żeby sprawdzić, czy w QTS też. GitHub - vanschelven/qnap-x53: Installing linux on QNAP X53 devices Link...
  6. travnick

    Pomoc Złącze PCI-e w TS-453A

    W wiadomości Pomoc - Instalacja systemu na NVMe @Waldek wspominał o tym, że karda dźwiękowa w TS-453A jest wpięta w PCI-e. Chciałem dowiedzieć się, w szczególności od @Waldek, co to konkretnie za port, i jakich złączy użyć, żeby cokolwiek tam podłączyć, od dysku, po ewentualne inne karty rozszerzeń.
  7. travnick

    Pomoc TS-453A i 32GB ram?

    Cześć, chcę dosypać trochę ramu do mojego egzemplarza, aktualne 4gb to za mało. O ile widzę, że 16GB ram działa (2x8gb), to czy ktoś miał przyjemność testować w tym modelu 2x16GB, czyli 32gb łącznie? DDR3L Micron MT16KTF2G64HZ-1G6A1 16 GB - są dostępne takie kości, tylko czy to ma szanse...