Recent Content by trickle_38

  1. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    i przy ręcznym przekierowniu port 21 do FTP to ma się tyczyc jakiego urządzenia NAS-a? 1672591790 o tak bo minął już jakiś czas....tyle że wtedy EZ-Connect wyrzyca błedy i pokazuje blokadę
  2. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    trybpracy modem - wtedy robi tylko za modem pomiędzy koncentryk a mój router i jest wpięty do WAN. Nie ma możliwości jakichkolwiek ustawień w tym przekierowań portów 1672591308 porty można przekierować w routerze Asusa...ale w ustawieniach NAS poprzez UPnP (EZ-Connect ) jest tak że wyrzuca mi...
  3. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    zaraz po kolei. Publiczne IP jest bo na stronie myip jest ono takie samo jakie widzi mój router. router mam 1 - ASUS Wireless Router RT-AX86U a przed nim ( od strony internetu ) stoi Compal z UPC w trybie modemu. Może teraz to brzmi trochę jaśniej. Rob 1672589786 tak wygląda konfiguracja
  4. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    Dynamiczny IPv4 1672586148 pytam bo rozważam możliwość zmiany kilkuletnuego AQsustora na QNAP-a. Odpowiedź pojawiła się 2 razy. Zanim coś kupię wole pogrzebać w forach bo to wiele mówi i społeczności i suporcie danej marki. Pozdrawiam Robert
  5. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    zanim wstawiłm swoj nowy router ( Compal miał bardzo słabe wifi, wtedy było IPv6 ) wszystko działało. Po dostawieniu dodatkowego routera jest świetnie ale...zawsze jest ale :-) , pojawił sie problem ransomware Deadbolt. dopiero po jakimś czasie zacząłęm sprawdzać i dostępu nie ma - nie mam...
  6. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    UPC przydziela tylko dynamiczne IPv4 - zmiana raz na kilka dni / tygodni
  7. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    1. a jak się to ma do wyboru NAS od QNAP czy Asustor?... który będzie dłużej służył? 2. Czy jest ktoś kto mi powie, jak zrobić rozwiązanie z aplikacjami mobilnymi gdzie mam UPC i ich router w trybie modem i dalej router Asusa...Asustor i ich support wymiekł.... Rob
  8. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    Właśnie że działał do czasu DeadBolt - potem poblokowano porty systemowo i już nie chciał działac. Dyski są dość nowe i w zupełności mi wystarczą zatem nie chcę kupować nowych. Pytanie było czy będą w nim działać. 1672502557 co do publicznego Adresu IP mam zmienny....czy jak to się nazywa...
  9. T

    pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

    Witam, Kilka pytań początkującego: 1. myślę o zapkupie QNAP TS-264-8GB ale martwię się konfiguracją sieci. Po kolei. internet po koncentryku idzie z UPC. Ich Connect Box jest w trybie modemu i przez WAN wchodzi na ASUS Wireless Router RT-AX86U. czy to nie bedzie problemem z dostępem do NAS? 2...