Recent Content by virtualfan

  1. virtualfan

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    Informacyjnie, w uzupełnieniu - sprawdziłem dwa dyski PATA, są rozpoznawane bez problemu. That's all.
  2. virtualfan

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    Sprawdzę jak się przekopiują dane (zajęty zasilacz HDD) i dam znać. Aczkolwiek na tej samej przejściówce - tylko na FW 4.1.x - kopiowałem dane przy przesiadce na właśnie wymontowany dysk. Nawet specjalnie ją do tego celu kupiłem, bo NAS nie widział stacji dokującej UNITEKA z wbudowanym...
  3. virtualfan

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    Dysk (na pewno) jest sprawny, godzinę przed wymontowaniem z kieszeni jeszcze się kręcił :) MBR... fakt, dysk kiedyś kręcił się w DVR, ale qnap go sformatował po włożeniu. A więc, po kolei: lsusb Bus 002 Device 002: ID 152d:2338 JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp. JM20337...
  4. virtualfan

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    Czytając helpa: Może źle rozumuję, ale skoro formatuje poprzez USB na EXT4, to chyba i czyta poprzez USB EXT4.
  5. virtualfan

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    ha ha ha - tyle to też widzę. Pytanie, dlaczego nie widzi go przez USB jako EXT4.
  6. virtualfan

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    Witam wszystkich, Mam problem z podpięciem dysku poprzez przejściówkę SATA-USB. Kiedyś mi to działało, teraz nie. Ale do rzeczy. Wymieniłem dysk na większy, wymontowany dysk chcę podpiąć przez USB i przegrać dane. Dysk jest rozpoznawany w urz. zewn., jednak jako odmontowany - nierozpoznany...
  7. virtualfan

    Pomoc Router - przekierowanie portów

    Coś u tych naszych operatorów komórkowych nieteges.:s U mnie: do 31 grudnia ORANGE - ciemno; Od 1 stycznia PLUS - śmiga jak należy. A człowiek się niepotrzebnie głowi i kombinuje :Nerd:
  8. virtualfan

    Pomoc Router - przekierowanie portów

    Mam ten sam problem z QFile i QManager. Wyłączenie FW na stałe czy na czas restartu ma pomóc?
  9. virtualfan

    Przy piwie Podkładki antywibracyjne do NAS czy to na pewno dobry pomysł

    Na kolcach buda będzie wyżej, więc i chłodzenie będzie lepszae i łatwiej kurz spod niej wygarnąć :D
  10. virtualfan

    Pomoc Próby włamania ?

    Miałem kiedyś to samo, witaminka o której pisze Pigers, pomogła. Do teraz mam spokój.
  11. virtualfan

    Awaria Windowsa 3.1 (sic!) uziemiła samoloty na paryskim lotnisku

    Uzasadnienie znam, szukać nie muszę. Ale wracając do tematu, jest takie stare powiedzenie: lepsze jest wrogiem dobrego. I nie wiedzieć czemu, w systemach komputerowych zawsze się to sprawdza.
  12. virtualfan

    Awaria Windowsa 3.1 (sic!) uziemiła samoloty na paryskim lotnisku

    Jeżeli promami kosmicznymi do końca ich misji w roku 2011 sterowały PCty na procesorach INTEL 80386, to WIN 3.1 na ziemi wcale nie dziwi :-) Który zw współczesnych hakerów umiałby coś dla tego systemu jeszcze napisać:D P.S. Ale jednak strach się bać
  13. virtualfan

    Pomoc serviio 1.5.1 - problem z napisami na tv sony

    Ja również walczyłem z tym problemem i też się poddałem, podobnie jak SIUBUK oglądam z lektorem :-) A jak chcę z napisami, to przegrywam na pena i do USB. Krok do przodu i dwa kroki wstecz, wot technika B-)
  14. virtualfan

    Pomoc SERVIIO - problem z upgrade

    Hmm... :s Muszę przyznać, że na to nie trafiłem, bo to jest oczywiście najprostsze rozwiązanie. Muszę w końcu zmienić binga na coś innego. W czasie kiedy wyszło 1.5, nie było jeszcze QPGK, potem nie miałem czasu się tym zająć a teraz tak spontanicznie naszło mnie na pogrzebanie w temacie. 0:)...
  15. virtualfan

    Pomoc SERVIIO - problem z upgrade

    Przepraszam, w opisie to nie jest oczywiste - zatrzymywałem serwer Serviio w APP CENTER. Samego QNAPa nie restartowałem. Oryginalnie serviio z QPGK instaluje się w /share/HDA_DATA/.qpkg/Serviio i taka też jest ścieżka ręcznej instalacji wersji 1.5. Serviio/sh jest w głównym folderze Serviio.