Recent Content by WinD

  1. W

    Mój pierwszy NAS :)

    Czyli ma trzy wnęki na dyski 3,5" oraz dodatkowo dwa gniazda M.2 SSD? Tak widzę na fotkach
  2. W

    Mój pierwszy NAS :)

    Mam taki dylemat w związku z zakupem pierwszego NAS-a. Generalnie moje założenia były takie, że chciałem NAS-a jedno kieszeniowego i wsadzić do niego kieszeń QDA-A2AR żeby móc korzystać z RAID1 na dyskach SSD. To pisałem w tym temacie. Popatrzyłem na ceny i tak QNAP TS-133 779,00 zł QNAP...
  3. W

    Kieszeń QDA-A2AR - RAID1

    No tak, te kieszenie mają ten sam JMicron JMS562, tak na szybko to nic złego na temat tego chipa nie znalazłem. No, nowość to nie jest, bo z tego, co znalazłem to chyba 2014r, ale może dobry jak go tyle lat pakują do sprzętu.
  4. W

    Kieszeń QDA-A2AR - RAID1

    Nie mam doświadczenia z NAS-ami więc pomyślałem że kupię na próbę coś małego i spróbuję. NAS będzie używany tylko do archiwizacji. Kupię tą kieszeń i dwa dyski SSD po 1TB. Czy dobrze rozumie, że jak jeden dysk mi padnie w tej kieszeni, to przy ustawieniu RAID1 po wymianie dysku, macierz się...
  5. W

    Kieszeń QDA-A2AR - RAID1

    Przepraszam za może głupie pytanie. Czy mając NAS-a jedno zatokowego i instalując tą kieszeń z dwoma SSD SATA, można ustawić tryb RAID1? Będzie to klasyczny RAID1?
  6. W

    Witam wszystkich :)

    Jestem zielony w temacie NAS, proszę o wyrozumiałość :)