Recent Content by zajec

  1. Z

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    UPS zostanie zamontowany centralnie na etapie wykańczania domu, konkret który podtrzyma ok 3h zasilanie całości ale to temat na przyszły rok :) dziękuję bardzo za wsparcie i podpowiedzi.
  2. Z

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    Reasumując: QNAP TS-453D 8/16Gb Ram 2x Seagate IRONWOLF CMR 4TB (jak budżet pozwoli to 3 dysk doleci) 1x SSD 512Gb Taki pakiet do moich wymagań raczej starczy? Chce zrobić to solidnie i mieć spokój na lata. Coś możecie doradzić więcej czy po prostu zamawiać i zaczynać zabawe ?
  3. Z

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    Jak daje radę NAS 251D ? rozumiem, że masz 2x4TB WD Red i zapewne spięte Raid 1 ? Ja idę trochę od drugiej strony czyli: Oczytałem si troszkę, szczególnie zagraniczne portale i WD Red coraz częściej ma słabe opinie, więc wybieram Seagate IRONWOLF CMR 4TB 5900obr. 64MB, osobiście także mam złe...
  4. Z

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    No, dobrze to jaki dysk polecasz? oraz ten ram, ktoś może podpowiedzieć coś więcej?
  5. Z

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    Ok, dziękuję za cenne wskazówki. Sprawa sprorwadza się do wyboru: Porównanie produktów - x-kom QNAP TS‑453D‑4G (4xHDD, 4x2.0‑2.7GHz, 4GB, 5xUSB,2xLAN) vs QNAP TS‑253D‑4G (2xHDD, 4x2.0‑2.7GHz, 4GB, 5xUSB,2xLAN) Różnica w cenie ok 800 zł i w protokołach sieciowych reszta ta sama. Wole jednak TS...
  6. Z

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    Cześć, potrzebuję Waszej pomocy. Stoję przed wyborem mojego pierwszego NASa. Ma on służyć mi głównie do domowych zastosowań takich jak: - kopia zdjęć zrobionych telefonem - kopia fv firmowych oraz innych danych z dzielności - po przeprowadzce do domu, Home Assistant na VM - przez lata...