Pomoc Indeksowanie multimediów - problem z plikami muzyki

przemolowski

Entry Technician
Q Associate
23 Luty 2012
42
1
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam
Mam problem z indeksowaniem muzyki. Mój Qnap indeksuje zdjęcia i filmy po dodaniu w czasie rzeczywistym (wysoki priorytet). Mam ich już ponad 40000 i ponad 1000 filmików i to działa sprawnie. Jeśli dodam nowe nie ma problemu dodają się.
Po dodaniu folderu z muzyką trwa indeksowanie. Lub po dodaniu plików nawet do pustego folderu multimediów dodało tylko 12 płyt i koniec. 2 dni indeksuje.
Próbowałem dodawać w małych porcjach po 2-3 płyty (foldery) i dodawał do pewnego momentu (ok 75 utworów ) i dalej zaczynał indeksowanie bez końca. Dezaktywowałem bibliotekę, odbudowywałem indeksy. Muzyki nie wrzuca.
Macie jakieś sugestie?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 2016/04/19
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Indeksuje i indeksuje. Po folderach jakie pojawiają się w Photo/Music Station widzę, że na muzyce się zatrzymało.

Przy inicjalnym wgraniu trochę to trwało, ale po CPU i odczytach dysku wiedziałem, że indeksowanie trwa. Teraz tego brak.
Nadal co samo.
"Obecny status: inteksowanie" i nic więcej...
 
Pisaliśmy razem w wątku o tym: Rozwiązany - Instalacja KODI + użycie KODI bez TV.
Tu rzecz w tym by obsługiwać kontent bez TV. Z tego co tam napisałeś:
14742.png

Ideą HDStation jest działania NA ekranie podłączonym przez HDMI - nie ma ekranu , nie działamy.

Wątek jest "Rozwiązany" jednak do tego czasu nie wiem czego można użyć.
 
Dokładnie. Plex i kodi to inny temat i do czegoś innego służy niż music station.
Stacje multimedialne pozwalają oglądać multimedia w interfejsie webowym.
W tym przypadku music station bezużyteczne.
 
Nie wiem kto ma klapki. Ja mam odblokowany tylko port 8080 wiec z czego mam korzystać jak nie tylko z music station.
Następny wynalazek od Qnapa który nie działa - jak transkodowanie.
Ale kolejny problem rozwiązany.
 
Panowie, czy to w kontekście użycia Photo Station, czy też Music Station problem jest jeden: brak indeksowanie uniemożliwia użycie tych aplikacji.
Mija kolejny tydzień. Próbowałem deaktywować Media Library czy też uruchamiałem odbudowanie indeksowania biblioteki multimediów. Tak jak pisałem:
"Obecny status: inteksowanie" i nic więcej...

Słabo, bo zakup NASa podyktowanym był mocno tym by trzymać cały swój prywatny kontent "u siebie w chmurze". Do teraz nie mam do tego dostępu.

Telewizora nie mam, więc pytałem jak mogę zarządzać treścią + mieć do niej dostęp z telefonu czy internetu.

n-ty ticket na kolejne problemy założyłem w ServiceDesku QNAP. Zobaczymy... Jak coś odpiszą to dam znać.
Powodem są pliku *.CUE. Po ich usunięciu/przeniesieniu zadziałało indeksowanie.
 
Panowie, czy to w kontekście użycia Photo Station, czy też Music Station problem jest jeden: brak indeksowanie uniemożliwia użycie tych aplikacji.
Mija kolejny tydzień. Próbowałem deaktywować Media Library czy też uruchamiałem odbudowanie indeksowania biblioteki multimediów. Tak jak pisałem:
"Obecny status: inteksowanie" i nic więcej...

Słabo, bo zakup NASa podyktowanym był mocno tym by trzymać cały swój prywatny kontent "u siebie w chmurze". Do teraz nie mam do tego dostępu.

Telewizora nie mam, więc pytałem jak mogę zarządzać treścią + mieć do niej dostęp z telefonu czy internetu.

n-ty ticket na kolejne problemy założyłem w ServiceDesku QNAP. Zobaczymy... Jak coś odpiszą to dam znać.
Powodem są pliku *.CUE. Po ich usunięciu/przeniesieniu zadziałało indeksowanie.


To nie powinno być problemem ale jak widać jest.
Czy ktoś ci pomógł w tej kwestii czy sam doszedłeś do tego bo mnie helpdesk od 1.5 tygodnia nic nie odpowiedział oprócz tego że sprawdzą.
 
Daj znać czy u Ciebie pomogło. Ja przeszperałem forum oficjalne i tam ktoś sugerował. Wygląda na to, że wsparnie na formu bardzo nie patrzy. Widać też, że zapaleńcy nakręcający tematy wycofują się. Szkoda.

W tym wątku temat mi się rozwiązał. Poczekajmy co z pozostałymi.
 
Witam, miałem ten sam problem. Po uaktualnieniu do wersji 4.2.1 na moim TS-212P. Indeksowanie trawało ciągle od 2 tygodni. Po przeszukaniu forum angleskiego, znalazłem informację, ze winne temu są pliki .cue. Skasowałem kilka płyt w fromacie flac z plikami .cue i po wymuszeniu ponownego indeksowania problem całkowicie ustąpił. Qnap śpi spokojnie i tylko indeksuje w czasie rzeczywistym jak wpada zdjęcie z ownclouda.
 

Załączniki

  • 2016-05-23_213903.jpg
    2016-05-23_213903.jpg
    28,3 KB · Wyświetleń: 82

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak dostępu do pliku po przeniesieniu