Pomoc TS-412 problem z DLNA, indekowaniem i miniaturami

darekdz

Passing Basics
Beginner
3 Maj 2020
21
5
3
50
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam szanowne Grono,

po wertowaniu sieci i braku odpowiedzi na mój problem, postanowiłem napisać i zadać pytanie z nadzieją na Waszą pomoc.
Jestem niestety bliski pozbycia się mojego QNAPa TS-412 a walczę z nim od dobrego miesiąca.

Problem wygląda tak. Po zakupie do domu streamera plików postanowiłem wszystkie zasoby muzyczne i video przenieść na serwer DLNA.
Video oglądam na android TV poprzez KODI natomiast muzyki słucham na GoldNote DS-10, który obsługuje serwery DLNA.
Po próbie ustawienia DLNA okazłao się, że mój system na TS-412 jest archaiczny i konieczna jest aktualizacja do najnowszej wersji jaką mam obecnie.
Po aktualizacji systemu zaczęły sie problemy. DLNA nie działa, nie widać zasobów sieciowych ale moze dla tego, że 412tka stale albo indeksuje albo tworzy miniatury i w tym problem. Otóż na dyskach w RAID 5 (4x3TB), mam ok 40.000 plików NEF i JPG w wysokich rozdzielczościach, ok 1.000 plików MKV, oraz ok 40.000 plików FLAC.
Ustawiłem 3 foldery współdzielone - PHOTOS, MOVIES i MUSIC, natomiast tylko folder MOVIES i MUSIC jest zaznaczony jako folder multimediów. Wszystkie pozostałe, lacznie z utworzonymi przez QNAP mają odznaczoną tę opcję. Na początku jeszcze folder PHOTO miał opcję multimediów jednak po tygodniu tworzenia miniatur i staniu na jednym pliku NEF, wyrzuciłem te opcję dla tego folderu. Nie potrzebuje w bibliotece mediów zdjęć. Qnap służy tylko jako ich magazyn sieciowy dla Photoshopa. Mam też odinstalowane wszystkie Photo, music i video station.
Po usunięciu opcji folderu multimedialnego dla PHOTOS, wyłączyłem bibliotekę multimediów oraz serwery DLNA i Twonky, ponownie wgrałem ten sam system w wersji najnowszej i po resecie 412tki rozpocząłem od nowa. Włączyłem bibliotekę multimediów, dodałem do niej dwa foldery jako multimedialne MOVIES i MUSIC, zapuściłem indeksowanie w opcji Skanowanie w czasie rzeczywistym z wysokim priorytetem skanowania multimediów.
Po 4rech dniach QNAP zakonczył indeksowanie plików z wynikiem objętości indeksów ponad 900MB. Po zakończeniu indeksowania rozpoczął ponownie tworzenie miniatur plików zdjęć, pomimo odinstalowanych Photo Station, wyłączenia opcji folderu multimedialnego dla folderów ze zdjęciami oraz nie umieszczaniu ich wśród folderów multimedialnych biblioteki multimediów.
Co mam zrobić aby usunąć proces tworzenia miniatur, który stoi w miejscu i blokuje mi całkowicie Qnapa?
Ja nie potrzebuję tych miniatur. Potrzebuję jedynie działającego serwera DLNA z zawartością z folderów MOVIES i MUSIC.

Będę wdzięczny za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.1252 2020/04/09
Model serwera: QNAP TS-412
Dodam, że nawet dodałem wszystkie typy plików zdjęć do wykluczeń z biblioteki multimediów a on po indeksowaniu nadal zaczyna tworzenie miniatur...
 
Im dalej w las tym wiecej drzew...
Powiedzcie mi proszę czy to normalne, że DLNA z QNAP, zarówno Twonky jak i MinimServer, tną multimedia?
Mam na myśli szarpanie i brak płynności video oraz zatrzymywanie i przeskakiwanie utworów z plików flac?
Działanie tego u mnie to jakaś porażka. Nie miałem żadnego problemu z video na poprzednim systemie w QNAP, obecnie nie da sie oglądać.
Często nie znajduje zasobów w danym DLNA, pracuje to wszystko wolno i słabo.
Czy to wina DLNA ogólnie czy może moj TS-412 sie do tego nie nadaje? A może mam coś z siecia?
co chwilę jak próbuję coś zrobić mam w Twonky lub MS informację, że serwer nie odpowiada - w aplikacji do odtwarzania multimediów mojego playera
Dobra poddałem się, wszystko działa mi dobrze póki nie dotknie się do tego mój TS-412. Wtedy wszystko tnie i się sypie.
Po rozmowie z serwisem wyszło na to, że to mój 412 jest tyle wart, ARM 5 i 256 MB RAM. No oby...
Zamówiłem wiec TS-451+ 16GB RAM... czy jest tu posiadacz i moze cos naskrobac o tym?
Do filmów będzie PLEX więc tu sie juz nie obawiam, muzyka musi pozostac na DLNA niestety...
Jak myslicie, czy podpięcie playera muzyki do sieci poprzez QNAPa w drugi port LAN ma sens?
Tak aby wyeliminować dla DLNA switch i router? czy to zadziała w tej konfiguracji?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. MinimServer
  2. miniatury dlna
  3. miniatury na tv
  4. serwer muzyki
  5. proces java
  6. minimserver indeksowanie
  7. kill ssh procesu
  8. miniatury wideo
  9. Nie widać zdjęć na tv
  10. pilot nie działa
  11. twonky
  12. photo station od nowa