Pomoc pierwsze kroki z konfiguracją qnap... howto

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
qnap przyjechał, dyski twarde także więc nadszedł czas na pierwsze uruchomienie no i jeszcze nie zacząłem a już mam wątpliwości. S mi kolega konfigurował (sam nas jak i router) a teraz zdany jestem na siebie...
przeczytałem, że są 3 możliwości:
  • za pomocą aplikacji Qfinder pro
  • instalacja z chmury
  • podłączając nas po hdmi do monitora/tv
3 opcji nie rozważam raczej ale czy z dwóch pierwszych, któraś ma przewagę? szczególnie dla mocno początkującego usera?
  1. czy ip dla nowego nas powinienem nadać na routerze zanim rozpocznę konfigurację?
  2. nas zdaje się potrafi wysłać konfiguracje na router - pytanie czy jeśli drugi nas jest już w sieci to czy nowa konfiguracja może coś zamieszać?
  3. na początek mam dwa dyski i chciałbym postawić na bezpieczeństwo danych, rozumiem ze robię RAID1? czy może jakiś inny?
  4. czy szyfrować dane? warto czy potencjalnie może być więcej kłopotu niż pożytku?


Model serwera
: QNAP TS-453A
 
Chcesz normalnie pracować to bierz proste partycje i masz święty spokój bo na tym Ci zależy ?

Właśnie są do wyboru 3 rodzaje partycji podczas pierwszej konfiguracji. Powiecie mi z której Wy korzystanie i jakie są różnice miedzy nimi?
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wolumin prosty
  2. konfiguracja dla początkującego