Wiedza Po aktualizacji nie łączą się komputery z systemami windows xp oraz nt
Dzień dobry, mam qnapa TS210, długie lata pracował i było ok. Po kilku latach zalogowałem się na niego i pojawiła się opcja aktualizacji. Zrobiłem aktualizację i teraz udostępnianie dysków nie działa na windows XP oraz NT. Zrobiłem downage - najstarsze firmware dostępne na stronie qnap, ale...- xtopper
- Temat
- aktualizacji tylko
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Witam! pomóżcie proszę!
Mam w firmie TS-453A z dwoma dyskami 8TB. użytkownicy skarżą się na wolny dostęp do plików. Zwieksze RAM i dodatkowo chciłbym dołozyć dysk SSD jako pamięć. Czy to bezpolesny zabieg? wkładam i konfiguruję czy wszytko muszę robić od nowa. Nie chce nic namieszć żeby nie stracić danych.- tomektomek
- Temat
- cache danych dyski sieci tylko
- Odpowiedzi: 30
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc TS-451U nie uruchamia się
Witam,Sprawa dotyczy Qnap TS-451U.Urządzenie nie działa (brak z nim komunikacji LAN – WWW), po podłączeniu monitora do HDMI nie pojawia się żaden obraz.Po włączeniu urządzenia przyciskiem Power świeci się niebieska dioda LED oraz 1 i 4 dioda od HDD na czerwono. Diody 2 i 3 od HDD świecą...- jaroslawk
- Temat
- email tylko urządzenie
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc TVS-h1288X Jak to uruchomic?
TVS-h1288X 2x Kingston KC3000 2TB 4x Crucial MX500 2TB 4x Seagate IronWolf 6TBJak to zainicjalizowac i skonfigurowac aby dzialalo jak najszybciej?Czy da sie postawic system na np. KC3000 w Raid 0 czy tylko na wbudowanym dysku Adaty? - czy to wogole dobry pomysl? Po co wogole ten dysk Adata...- Speed55
- Temat
- cache rejestrator system tylko
- Odpowiedzi: 14
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Problem z uprawnieniami/użytkownikami
Dzień dobry,prawdopodobnie podczas usuwania użytkownika lokalnego i tworzeniu użytkownika domenowego o tej samej nazwie (QNAP jest kontrolerem domeny) powstał błąd w konfiguracji użytkowników/uprawnień. Po ponownym zalogowaniu do systemu przez przeglądarkę na konto z grupy administratorów...- ht-partner
- Temat
- problem tylko uprawnień użytkownika
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Komercyjny SSL w Qnap-ie
Hejka Chciałem tylko zapytać w sumie potwierdzić czy mam to władowane w poprawny sposób.Główny certyfikat władowałem klawiszem Zastąp certyfikat i git, chwycił i działa, ale władowałem go też jako niestandardowy certyfikat główny czy to poprawnie zrobiłem xD ? Niby wszystko śmiga ale jakoś tak...- SebekW
- Temat
- certyfikat tylko
- Odpowiedzi: 15
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Wiedza Szkolenie QNAP, najlepsze praktyki bezpieczeństwa dla początkującego
Aby zwiększyć bezpieczeństwo serwera NAS należy zapoznać się udostępnianymi przez QNAP materiałami. Zagadnienie to dotyczy nie tylko urządzeń QNAP, ale ogólnych zasad dot. bezpieczeństwa.Należy obejrzeć i zastosować się do porad z jednego z darmowych szkoleń QNAP:Link...- Silas Mariusz
- Temat
- https media tylko watch youtube
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wiki & FAQ
TS-230 vs TS-251 do zastosowań domowych
Szukam sprzetu do zastosowań domowych - backup komputera + magazyn filmów, zdjęć i klient torrent. Czy warto dopłacić do takich zastosowań do ts-251 ? Ten pierwszy to okolo 700zł a drugi prawie 1200zł. Nie lubie spędzać tygodni na konfiguracją systemu, jestem laikiem. Ustawiam raz i ma działać...- zyxio
- Temat
- forum polska tylko
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Utworzenie udziału sieciowego w folderze.
Czy w QTS/QuTS hero da radę utworzyć udział sieciowy w folderze czy tylko na głównych partycjach?- radoart
- Temat
- plików tylko udział
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc File Station - Linki udostępnienia - Nadzorowanie nieaktualnych linków
Witam, czy jest jakaś metoda nadzorowania nieaktualnych linków? Jest w File Station zakładka zarządzanie linkami, ale widzę tam tylko aktywne linki. Potrzebowałbym sprawdzić listę linków, które są nieaktualne. Najlepiej z informacją czemu są nieaktualne (były udostępnione tylko na 7 dni...- Mariusz_ 1990
- Temat
- tylko
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Publiczny adres IP - nie można nawiązać połączenia
Hej Mam fest zgryzek :) Zmieniłem sieć na inną firmę i teraz mam zgryza jak chcę ustawić inny ten nowy publiczny adres IP to mi pisze że.Jak mu dam uzyskaj automatycznie to go wykrywa, zresztą też inne :/ z mojej puli np. z drugiego łącza których nie chce żeby mi wykrywał Od kiedy ustawiłem...- SebekW
- Temat
- adres tylko
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Video Station kolekcja w pętli
Witam serdecznieNie mogę sobie poradzić z kolekcją wideo, a mianowicie chce aby dodane filmiki działały w pętli. Chodzi mi aby filmy reklamowe (ok.5) były cały czas wyśwetlane. Teraz niestety przy 5-ym zatrzymuje się,- halos
- Temat
- filmy tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
Pomoc QVPN-Problem z polaczeniem/portami
WitajcieMam problem z podlaczeniem się do QVPN(po konfiguracji qufirewall przez serwis qnapa i wymianie routera na Asus 1gigabitowy i switch) na ten moment QuFirewall jest wyłączony w routerze na czas próby, i włączone upn i dodane przekierowania portow(80 i 48680 plus port QVPN 443) czasami...- rudy734
- Temat
- problem qufirewall routerze tylko
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Utrata IP
Mam TS-253D. Sporadycznie zdarza mu się utracić dostęp do sieci - co miesiąc lub dwa. Ledy przy gniazdku świecą. Status i dyski też na zielono. Nie pomaga wyciągnięcie i włączenie wtyczki ponownie. Ustawione stałe IP. Jedyne wyjście, to ręczny restart. Ostatnio zauważyłem, że sytuacja pojawiła...- jacdym
- Temat
- adres switcha tylko
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc QVPN i wydzielenie podsieci dla użytkowników
Cześć Czy jest możliwość wydzielenia sieci dla konkretnych użytkowników VPN. Korzystam NASa podłączonego do dwóch różnych podsieci (2 interfejsy LAN)... Utworzyłem serwer QVPN (Qbelt) i chciałbym zrobić tak , że dla jednego użytkownia (dla mnie) po połączeniu przez VPN jest dostęp do obu...- MasterINC
- Temat
- dostęp sieci tylko użytkowników
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc TS-419P z wgranym softem TS-419U po 12 latach jak to zmienić ?
Witam serdecznie, Posiadam QNAP TS419P na którego wgrałem przez przypadek soft z TS419U było to dawno temu (około12lat) i zanim się zorientowałem to już byłem kilka lat dalej i nie miałem czasu na przenoszenie danych i eksperymentowanie ze zmianą softu, problem jaki sie pojawiał z tego tytułu to...- Voodoo4
- Temat
- firmware tylko wersji
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Gdzie na dysk z QNAP-a znajdę pliki
Umarł mi jeden QNAP, na razie nie mam czasu dochodzić co się stało, połączę się tylko z nim przez WinSCP (SFTP) i widzę w dane, niestety kopiowanie po sieci do drugiego QNAP-a trwa bardzo powoli, podpiąłem więc ten dysk bezpośrednio do innego QNAP-a, widzę dwie partycje (Dev1Partition1 i...- slavo_s2k
- Temat
- starego tylko widzę
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Brak dostępu do zdjęć poprzez File explorer
Witam Kolejne pytanie początkującego, wybaczcie jeśli było, ale próbuje odnaleźć się na forum i wyszukiwanie jeszcze mi zbyt dobrze nie idzie :) Od dwóch dni mam NASa TS-230, staram się go ogarnąć i oswoić... Testowo wrzuciłem kilka fotek z telefonu, folder w którym są udostępniłem (a...- KArolus
- Temat
- tylko widzę
- Odpowiedzi: 5
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
Pomoc Kodi (HD Station) przestał działać - nieprawidłowy podpis cyfrowy
Cześć,Czy Kodi przestał ogólnie działać na Qnapach w HD Station, czy tylko u mnie jest problem. Nie można zainstalować żadnej wersji. Jest komunikat: "Podpis cyfrowy stracił ważność".- robertrobo
- Temat
- hybriddesk station tylko wersji
- Odpowiedzi: 27
- Forum: HD Station, Kodi i wyjście HDMI
Nowość QNAP TS-464
Witam,Od pewnego czasu próbuję wybrać między TS-453D a TS-473A i wczoraj natknąłem się na informację o nowości, TS-464. Znalazłem tylko wzmiankę, że dostępny będzie w drugim kwartale 2022, czy ktoś może wie kiedy będzie można go kupić w Polsce? Jego konfiguracja jest dla mnie idealnym...- marcmo
- Temat
- tylko
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)